Korona oficjalnie potwierdza odejście Kobylańskiego

Kielecki klub wydał oficjalne oświadczenie o rozwiązaniu współpracy za porozumieniem stron z dotychczasowym dyrektorem sportowym klubu Andrzejem Kobylańskim.
Oto treść oświadczenia

Informujemy, że klub Korona S.A. na mocy porozumienia stron rozwiązał umowę z dyrektorem sportowym Andrzejem Kobylańskim.

Zgodna decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta wskutek rozbieżności koncepcji funkcjonowania pionu sportowego oraz budowy pierwszego zespołu Korony Kielce na kolejny sezon rozgrywkowy. Panu Andrzejowi dziękujemy za pracę w Koronie Kielce i życzymy sukcesów w przyszłości! - poinformował kielecki klub.

Rozbieżności dotyczyły nie tylko kształtu pierwszej drużyny w nowym sezonie, ale również perspektyw w rozwoju zespołu rezerw i grup młodzieżowych. Według naszych informacji prezes Marek Paprocki miał sporo zastrzeżeń do Andrzeja Kobylańskiego do jakości wykonywania przez niego funkcji dyrektora sportowego. Kto będzie następcą Kobylańskiego na razie nie wiadomo. Niewykluczone, że nowy dyrektor sportowy pracę w Koronie rozpocznie po zakończeniu sezonu. Na pewno nie będzie nim wymieniany przez niektóre media, były selekcjoner i były wiceprezes Korony - Paweł Janas.

Kolejny mecz Korony w niedzielę o godz. 15.30 kielczanie podejmą przy Ściegiennego rewelacyjnie się spisujące w ostatnich tygodniach Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na kielecki stadion powróci były trener Korony Leszek Ojrzyński.