Sport.pl

Prezes Korony karze pracowników klubu za mecz z Pogonią

Marek Paprocki, nowy prezes Korony Kielce, wydał na oficjalnej stronie klubowej specjalne oświadczenie, w którym informuje o karach, jakie zostały nałożone na pracowników klubu za mecz z Pogonią Szczecin.
- Czekam na pełny raport. W organizację imprezy masowej zaangażowanych jest wiele osób. Jest pion bezpieczeństwa, ale także koordynator ds. kontaktów z kibicami, którego zgodnie z wymogami licencyjnymi klub musi zatrudniać. Będziemy dokładnie sprawdzać, kto nie wywiązał się ze swych obowiązków - mówił w rozmowie z "Wyborczą" prezes Marek Paprocki po wydarzeniach na trybunach podczas meczu Korona Kielce - Pogoń Szczecin.

Przypomnijmy, że w 22. minucie tego pojedynku kibice z "młyna" odpalili zakazane na polskich stadionach race i murawa szybko pokryła się gęstą warstwą dymu. Po chwili sędzia Krzysztof Jakubik przerwał grę, a po kolejnych 60 sekundach wysłał piłkarzy obu drużyn do szatni. Nieplanowana przerwa potrwała prawie 20 minut.

Kielecki klub szybko zareagował na incydenty z pierwszej połowy meczu z Pogonią. Korona zapowiedziała, że na kolejny pojedynek z Cracovią nie zostaną wpuszczeni kibice z młyna.

Teraz prezes Marek Paprocki wydał specjalne oświadczenie, w którym informuje o karach nałożonych na pracowników klubu.

Oto pełna treść oświadczenia:

Po dokładnej analizie raportu dotyczącego wydarzeń w czasie meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Korona Kielce i Pogonią Szczecin, rozegranego na stadionie Kolporter Arena w Kielcach, w dniu 28 marca 2014 r. oceniono pracę osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i organizację wskazanej wyżej imprezy masowej nakładając następujące sankcje:

1. Pełnomocnik Zarządu ds. bezpieczeństwa i organizacji imprez masowych - kara finansowa.

2. Kierownik ds. bezpieczeństwa - kara upomnienia.

3. Koordynator ds. współpracy z kibicami - kara finansowa.

4. Spiker zawodów - kara upomnienia.

Informuję ponadto, że w formie wystąpienia do firmy świadczącej usługi ochrony przekazane zostały uwagi i zastrzeżenia do pracy pracowników służby porządkowej i służby informacyjnej uznając działania wskazanych wyżej służb za nieadekwatne do skali i tempa rozwoju wydarzeń w trakcie meczu.

Wyrażam jednocześnie przekonanie, że podjęte działania w stosunku do bezpośrednich sprawców zdarzeń oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych na stadionie Kolporter Arena są zbieżne z oczekiwaniami Kibiców.

Więcej o: