Po Jadze: udany powrót "Sobola", perfekcyjny "Jova" i pozytywny Petrow [OCENY WYBORCZEJ]

Gdyby piłkarze Korony dyspozycję z pierwszej połowy utrzymali po przerwie wyjątkowo mocno wyśrubowaliby swe noty. Tak się niestety nie stało, ale oceny za remis z Jagiellonią (1:1) i tak są jednymi z najwyższych rundzie wiosennej.
Tradycyjnie w skali 1-10. Suma ocen pozwoli nam wybrać piłkarza wiosny oraz całego sezonu 2013/14.

Oceny za Jagiellonię

Zbigniew Małkowski (90) - 6

Na linii bramkowej prawie bezrobotny, sporą czujnością wykazał się jednak w kilku interwencjach na przedpolu. Przy golu bez szans.

Paweł Golański (90) - 7

Piłka wreszcie w pełni go słuchała, powinien zaliczyć dwie asysty. Indolencja kolegów z ataku sprawiła, że wciąż czeka na premierowe dogranie w tej rundzie.

Pavol Stano (90, Ż) - 6

Udany powrót na środek defensywy. W pierwszej połowie dryblingiem próbował zaczarować go Dzalamidze, ale Gruzin tylko... odbił się od Słowaka.

Radek Dejmek (90) - 6

Bardzo pewny w swych interwencjach. Od kilku meczów (wreszcie) utrzymuje dobrą, równą formę.

Kamil Sylwestrzak (90) - 5

Dużo lepiej niż w kilku poprzednich występach, ale wciąż sporo brakuje mu do dyspozycji z końcówki rundy jesiennej.

Paweł Sobolewski (64, asysta) - 6

Na starych śmieciach zanotował najlepszy występ na wiosnę. Znakomicie wypatrzył przy bramkowej akcji Trytkę.

Vlastimir Jovanović (90, Ż) - 8

W wielu fragmentach ocierał się o perfekcję. Niezmordowany w pojedynkach z rywalami, zanotował mnóstwo odbiorów.

Kyryło Petrow (82) - 6

Jak na debiut to zostaliśmy wyjątkowo pozytywnie zaskoczenie. Dopóki wystarczało mu sił z Jovanoviciem tworzył zaporę nie do przejścia.

Michał Janota (37) - 5

Pechowiec - wyskoczył mu bark. Ale z Pogonią raczej zagra, a to dobrze, bo zaczął łapać niezłą formę.

Przemysław Trytko (90, gol) - 6

Aktywny, piłka go szukała. Gol przedniej urody, ale to pudło z 4. minuty też niczego sobie...

Siergiej Chiżniczenko (90, Ż) - 4

Zaliczył 90 minut, ale sił na cały mecz to zdecydowanie mu brakowało. Skuteczności niestety również.

Daniel Gołębiewski (52) - 3

- Chłodnej głowy i gorącego serca - mówił przed meczem. W 43. minucie zdecydowanie zabrakło mu tego pierwszego.

Abzal Bejsebiekow (26) - 4

Drugi z debiutantów dobrego wrażenia po sobie nie zostawił. Zagubiony.

Vanja Marković (8) - 4

Zazwyczaj uśmiechnięty, po końcowym gwizdku nisko spuścił głowę. To on utorował drogę Dźwigale.