Ścisk wokół Korony coraz większy. Jeszcze trudniejsza droga do "8"

Siedem punktów dzieli obecnie w tabeli 6. Pogoń Szczecin od 12. Piasta Gliwice. Na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej wciąż aż siedem drużyn walczy o trzy wolne miejsca w grupie mistrzowskiej.
Kielczanie wciąż mają spore szanse (matematyczne - bez analizowania ich aktualnej dyspozycji) na awans do górnej połowy tabeli, ale piątkowy remis przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz (1:1) jeszcze mocniej je skomplikował. Przede wszystkim przez wyniki rywali, którzy przed ostatnią serią spotkań znajdowali się za plecami piłkarzy trenera "Pachety".

Po trzy punkty sięgnęły bowiem Lechia Gdańsk, Cracovia i Piast Gliwice. Gdańszczanie i krakowianie wyprzedzili zatem kielczan o dwa punkty, a ekipa ze Śląska zrównała się dorobkiem z Koroną (po 32 "oczka"). W najbliższej kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Lechem Poznań, Cracovia w Bielsku z Podbeskidziem, a Piast podejmie w Gliwicach Legię Warszawa.

Korona jedzie do Białegostoku (Jagiellonia w poniedziałkowy wieczór przegrała trzy punkty w Krakowie). Dystansu nad grupą pościgową nie zwiększyła również Pogoń Szczecin. Piłkarze Dariusza Wdowczyka zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze.

Na cztery kolejki przed końcem szóstą w tabeli Pogoń od dwunastego Piastem dzieli siedem punktów, czyli o dwa "oczka" mniej niż przed rozpoczęciem 26. serii spotkań. Z rywalizacji o TOP 8 wypisał się już raczej Śląsk Wrocław, który w niedzielę zremisował 2:2 z Zagłębiem Lubin (29 punktów na koncie niedawnych mistrzów Polski).