"Kuzi" trenerem. W marcu ruszy pierwsza Akademia Piłkarska Korony [ZDJĘCIA]

Korona zaprasza dzieci w wieku od 4 do 12 lat do nauki futbolu pod szyldem nowopowstałej Akademii Piłkarskiej Korony Kielce. - Może kiedyś ktoś zagra w ekstraklasie - mówi prezes Tomasz Chojnowski.
Akademia to wspólny projekt klubu, stowarzyszenia "Fair Play w Koronie" oraz hurtowi sportowej KielSport, która będzie dostarczała sprzęt młodym adeptom futbolu. Pomysłodawcy chcą, aby dzieci pod egidą Korony i korzystając z jej planu szkolenia mogły trenować w większości gmin województwa świętokrzyskiego. Współpracę nawiązały już m.in. Busko-Zdrój, Piekoszów, Strawczyn, Nagłowice oraz Sandomierz. Otwarcie pierwszej akademii zaplanowano na początku marca. Koszt uczestnictwa zależny będzie od zamożności poszczególnej miejscowości.

- Korona to nie tylko pierwsza drużyna i ekstraklasa, ale również całe rzesze młodych zawodników, którzy marzą, żeby zostać piłkarzami. Dlatego zdecydowaliśmy się poprzeć ten projekt. Może ktoś z tych dzieci w przyszłości zagra w ekstraklasie - mówi prezes Chojnowski. - Planujemy również utworzenie małej ligi pomiędzy poszczególnymi gminami, aby nasi wychowankowie mogli ze sobą rywalizować i sprawdzać swoje umiejętności - dodaje Dominik Fiuk prezes stowarzyszenia "Fair Play w Koronie", które bezpośrednio będzie odpowiadało za akademię.

Młodzi zawodnicy będą szkoleni przez trenerów pracujących w Koronie, ale także byłych piłkarzy kieleckiego klubu. - Zależy nam, żeby to były osoby, w których żyłach płynie żółto-czerwona krew - podkreśla Dominik Fiuk. Najlepsi wśród swoich rówieśników będą mieli w przyszłości możliwość kontynuowania nauki i trenowania w Kielcach.

Po zakończeniu swej kariery pracy z dziećmi zamierza poświęcić się m.in. Kamil Kuzera. - Korona to jest marka i cieszę się, że coraz więcej młodych zawodników będzie mogło stawiać w niej swe pierwsze piłkarskie kroki. Trzeba dać dzieciakom szansę rozwoju, a w przyszłości klub na pewno będzie miał z nich mnóstwo pociechy - przyznaje obrońca i wychowanek kieleckiego klubu.

Wszystkie informacje oraz terminy otwarć poszczególnych filii akademii będą dostępne na stronie internetowej www.akademiakorona.pl.