Biliński strzelił Koronie. Porażka z Dinamem [ZDJĘCIA]

Porażka Korony w pierwszej grze kontrolnej na obozie w Hiszpanii. Na Estadio Municipal w Marbelli kielczanie ulegli 1:2 Dinamu Bukareszt.
Początek meczu należał do podopiecznych Jose Rojo Martina. Kielczanie mocno ruszyli do przodu i już w 5. minucie po trafieniu biegającego w ataku Jacka Kiełba objęli prowadzenie. Szybko zdobyty gol pozwolił im uspokoić grę. Korona starała się nie forsować tempa, budować akcje od linii defensywnej, wymieniać pomiędzy sobą dużo podań po ziemi.

Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić piłkarze Dinama. Kieleccy stoperzy problemy mieli zwłaszcza z ruchliwymi napastnikami zespołu trenera Flaviusa Stoicana. I w 33. minucie Piotr Malarczyk faulował George Tucudeana w odległości 20 metrów od bramki Zbigniewa Małkowskiego. Do piłki podszedł pomocnik Ionut Serban i bezpośrednim strzałem tuż przy lewym słupku nie dał szans kieleckiemu golkiperowi.

Po zmianie stron wciąż to 18-krotni mistrzowie Rumunii przeważali. W 56. minucie Dinamo zdobyło drugiego gola - Korona nie upilnowała we własnej "szesnastce" wprowadzanego w przerwie Kamila Bilińskiego, który na raty pokonał Małkowskiego (najpierw strzelił w słupek, a po chwili poprawił już do siatki). W 69. min podopieczni "Pachety" mieli idealną okazję na wyrównanie, ale uderzenie z 5 metrów Kiełba z linii bramkowej wybili obrońcy.

W 70. min "Pacheta" zgonie z zapowiedziami wymienił całą jedenastkę (tylko między słupkami pozostał Małkowski). Na boisku pojawili się m.in. obrońca Pavol Stano, pomocnik Michał Janota i napastnik Siergiej Chiżniczenko. Zmiennicy przenieśli ciężar gry na połowę Dinama. A w 82. minucie doprowadzili nawet do wyrównania. Po dośrodkowaniu Daniela Gołębiewskiego skutecznym strzałem głową popisał się Damian Ałdaś, ale arbiter nie uznał gola.

Mimo porażki trener "Pacheta" był zadowolony z gry swojego zespołu. - Pokazaliśmy się z dobrej strony, wprawdzie trochę fizycznie prezentowaliśmy się słabiej, ale pewnie dlatego, że w środę mieliśmy bardzo mocne treningi. Szczególnie cieszy mnie postawa piłkarzy, którzy weszli po 70. minucie, bo udowodnili, że nikt nie odpuszcza i każdy walczy o miejsce w składzie - podsumował hiszpański szkoleniowiec.

W sobotę Korona zagra z bułgarskim Lyubimets 2007.

Korona Kielce - Dinamo Bukareszt 1:2 (1:1)

Bramki: Kiełb (5.) - Serban (33.), Biliński (56.)

Małkowski - Golański (70. Trojanowski), Dejmek (70. Stano), Malarczyk (70. Kiercz), Sylwestrzak (70. Ałdaś) - Sobolewski (70. Gołębiewski), Marković (70. Lenartowski), Jovanović (70. Janota), Janiec (70. Trytko) - Kiełb (70. Angielski), Korzym (70. Chiżniczenko).