Korona gromi Sandecję i jedzie do Hiszpanii. Kadra bez większych zmian [ZDJĘCIA]

26 zawodników zabierze Jose Rojo Martin na zgrupowanie w Hiszpanii. W porównaniu do obozu w Kleszczowie zmian jest niewiele.
Z kadry, która pracowała z zespołem na pierwszym zimowym zgrupowaniu, zabrakło jedynie bramkarza Aleksa Szlakotina. 24-letni Ukrainiec być może jeszcze tej zimy odejdzie z Korony (jego kontrakt wygasa w czerwcu). Najbardziej prawdopodobny kierunek to Podbeskidzie Bielsko-Biała, gdzie szkoleniowcem jest Leszek Ojrzyński. Szlakotin ustąpił miejsca Sebastianowi Kosiorowskiemu, który w piątek podpisał 2,5-letni kontrakt z Koroną.

W kadrze na obóz w San Roque znalazła się także oczywiście dwójka innych nowo zakontraktowanych zawodników: obrońca Damian Ałdaś oraz napastnik Siegiej Chiżniczenko. Obaj zaliczyli w niedzielę po 45 minut w ostatnim sparingu przed wylotem do Hiszpanii z Sandecją Nowy Sącz. Planowo kielczanie w sobotę mieli zmierzyć się jeszcze z Motorem Lublin, ale problemy z transportem zespołu gości sprawiły, że mecz został odwołany.

Przeciwko pierwszoligowcowi Korona od początku dominowała. Już po półgodzinie po dwóch trafieniach reprezentanta Kazachstanu kielczanie prowadzili 2:0. Wprawdzie jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Sebastian Szczepański, ale po zmianie stron do siatki strzelali już tylko gospodarze. Gole Pavola Stano, Daniela Gołębiowskiego oraz Michała Janoty dały Koronie pewne zwycięstwo. - Przede wszystkim dziękuję Sandecji, że mogliśmy zagrać ten mecz. Do wyniku nie przywiązuje wielkiej wagi, cieszę się, że piłkarze zrealizowali moje założenia. Piłkarze udowodnili, że cały czas idą do przodu. Prawdziwe testy czekają na nas jednak dopiero w Hiszpanii - mówi trener "Pacheta".

Na obozie w San Roque kielczanie zagrają cztery sparingi: z Dynamem Bukareszt, FC Lybimites 2007 (nie dojdzie do skutku mecz z Dynamem Kijów), Steauą Bukareszt oraz Ludogorec Razgrad. Do Polski Korona powróci 5 lutego. Inauguracyjne spotkanie rundy rewanżowej z Legią w Warszawie 14 lutego o godz. 20.30.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 5:1 (2:1)

Bramki: Chiżniczenko (dwie 6., 27.), Stano (54.), Gołębiewski (87.), Janota (90.) - Szczepański (36.)

Korona: Małecki - Wrześniewski, Kiercz, Lenartowski, Janiec - Sobolewski, Cebula, Załęcki, Pilpichuk - Korzym, Chiżniczenko.

II połowa: Małkowski - Stano, Malarczyk, Dejmek, Ałdaś - Trojanowski, Jovanović, Sylwestrzak, Janota - Gołębiewski, Angielski.

Kadra na obóz w Hiszpanii:

Bramkarze: Wojciech Małecki, Zbigniew Małkowski, Sebastian Kosiorowski.

Obrońcy: Radek Dejmek, Paweł Golański, Krzysztof Kiercz, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak.

Pomocnicy: Damian Ałdaś, Marcin Cebula, Mateusz Janiec, Michał Janota, Vlastimir Jovanović, Jacek Kiełb, Artur Lenartowski, Vanja Marković, Sergej Pilipchuk, Paweł Sobolewski, Marcin Trojanowski, Maciej Załęcki.

Napastnicy: Karol Angielski, Daniel Gołębiewski, Maciej Korzym, Przemysław Trytko, Siergiej Chiżniczenko.