Kilka niewiadomych w kadrze Korony na pierwszy zimowy obóz

26 zawodników ma znaleźć się w kadrze na pierwsze zgrupowanie w Kleszczowie. Kogo Jose Rojo Martin zabierze zdecyduje jednak tuż przed samym wyjazdem.
Kielczanie do ośrodka Solpark wyjeżdżają już po raz piąty. Po raz pierwszy motoryczną część zimowej pracy Korona wykonała tam w 2010 roku (miejsce wybrał trener Marcin Sasal). Kielczanie mają na miejscu idealne warunki do treningów. Do dyspozycji m.in. naturalne i sztuczne boisko, w pełni wyposażoną siłownię oraz profesjonalną odnowę biologiczną z basenem.

Trener "Pacheta" na swą premierową wizytę w Kleszczowie planuje wziąć 26 zawodników. Pełna kadra będzie jednak znana dopiero w poniedziałek rano (Korona wyrusza o godz. 10). W składzie jest bowiem jeszcze kilka znaków zapytania. Nie wiadomo czy z drużyną pojadą, czy też będą pracować na miejscu w Kielcach, wracający po urazach obrońcy Kamil Kuzera oraz Tomasz Lisowski. Jose Rojo Martin zadecyduje także czy dać szasnę przepracowania obozu zaproszonej na testy szybkościowo-motoryczne dwójce juniorów: pomocnikom Adrianowi Uniatowi i Maciejowi Załęckiemu.

W niedzielę wieczorem miała natomiast zapaść decyzja w sprawie testowanych zawodników: bramkarza Sebastiana Kosiorowskiego i pomocnika Damiana Ałdasia. Hiszpański szkoleniowiec chciały przede wszystkim bliżej przyjrzeć się temu drugiemu. Jeśli uda się porozumieć z menadżerem zawodnika oraz jego klubem - Polkowicami 22-latek powinien pojechać na obóz.

Już na miejscu do drużyny mają dołączać kolejni piłkarze. Tym razem obcokrajowcy, którzy w ostatnich tygodniach byli obserwowani przez przedstawicieli klubu. Przypomnijmy, że dyrektor sportowy Andrzej Kobylański wizytował niedawno m.in. mecze ligi słoweńskiej oraz słowackiej.

W Kleszczowie Korona będzie trenowała do niedzieli. W weekend na zakończenie pracy zagra dwa sparingi. W sobotę o godz. 11 z drugoligowym Rakowem Częstochowa (8. miejsce w grupie zachodniej), a dzień później o godz. 12 z występującą w tej samej klasie rozgrywkowej Pogonią Siedlce (lider grupy wschodniej).