Derby dla KSZO. A na trybunach jak dawniej [GALERIA ZDJĘĆ]

Zaskakujące rozstrzygnięcie pierwszych od ponad 8 lat świętokrzyskich derbów. Przedostatni w tabeli zespół KSZO 1929 Ostrowiec łatwo wygrał z rezerwami Korony 3:1.
Kielczanami wstrząsnęło 8 minut przed przerwą. Między 15. a 23. minutą goście aż trzykrotnie pokonali Wojciecha Małeckiego. Za każdym razem przy wyjątkowo biernej postawie defensywy Korony. Proste błędy obrońców sprawiły, że Kami Dziadowicz, Rafał Lasocki i Michał Kosowski już w pierwszej połowie zakończyli sportowe emocje przy Ściegiennego. Po zmianie stron gospodarze, choć ruszyli do odrabiania strat, to stać ich było zaledwie na honorowe trafienie. Minutę po wznowieniu gola strzelił pomocnik Maciej Załęcki.

- To było osiem minut, które nas całkowicie wybiło z rytmu. Daliśmy się bardzo łatwo zaskoczyć rywalom. Myślę, że nasi młodzi zawodnicy nie wytrzymali ciśnienia i presji, która towarzyszyła temu spotkaniu. Dla większości z nich taka otoczka meczu to była nowość. Na pewno zimą czeka nas mnóstwo pracy, żeby pewne błędy w naszej grze wyeliminować - ocenił trener rezerw Korony Sławomir Grzesik.

Bo zgodnie z oczekiwaniami na trybunach czuć było derbową atmosferę. Trzecioligowa rywalizacja zgromadziła ostatecznie niemal trzytysięczną widownię. Szczelnie wypełniony kielecki "młyn" (na wielu meczach ekstraklasy jest zdecydowanie skromniejszy) oraz 350-osobowa grupa fanów KSZO od początku prowadziły głośny doping. Tradycyjnych derbowych "uprzejmości" oczywiście nie zabrakło. W przesyłaniu "pozdrowień" dla rywala w sobotni wieczór przodowali kieleccy kibice. To oni w drugiej połowie rozpalili też w swym sektorze race i z powodu zadymienia murawy arbiter musiał na chwilę przerwać mecz.

Świętokrzyskie derby zakończyły rundę jesienną w trzeciej lidze. Korona po słabym finiszu (trzy porażki z rzędu) spędzi przerwę zimową z dorobkiem 29 punktów na piątym miejscu. KSZO, który swe dwa ostatnie mecze wygrał, awansował na 16. pozycję (16 "oczek" na koncie podopiecznych Rafał Lasockiego).

Korona II Kielce - KSZO 1929 Ostrowiec 1:3 (0:3)

Bramki: Załęcki (46.) - Dziadowicz (14.), Lasocki (18.), Kosowski (23.)

Korona: Małecki - Zawadzki, Wrześniewski Bednarski (31. Piwowar), Zawłocki - Janiec, Załęcki, Stachura (46. Cebula), Kotarzewski (46. Laskowski), I. Marković - Angielski (58. Sierpina).

KSZO: Duda - Barański, Lasocki, Gruszka, Kijanka - Gardynik (86. Karasek), Sudy, Dryka (83. Mąka), Gehman - Dziadowicz, Kosowski (90. Skwarliński).

Sędziował: Karol Kierzkowski (Kielce). Widzów: 2838.