Nawałka rozesłał krajowe powołania. Ale nie dla Golańskiego

Adam Nawałka powołał aż 11 piłkarzy z polskiej ligi na towarzyskie mecze ze Słowacją i Irlandią. W tym licznym gronie nie znalazł jednak miejsca dla obrońcy Korony Pawła Golańskiego.
Kapitan kieleckiego zespołu (podobnie jak kilku innych podstawowych zawodników nie brał udziału w pucharowym blamażu w Gdyni) mimo bardzo udanej dla siebie rundy jesiennej nie znalazł uznania w oczach nowego selekcjonera. Z prawych obrońców zaproszenie na premierowe zgrupowanie Adama Nawałki otrzymał jego niedawny podopieczny z Górnika Zabrze 23-letni Paweł Olkowski.

Brak Golańskiego to na pewno niespodzianka, ale trener Nawałka nie uniknął też sensacji. Powołanie otrzymał bramkarz pierwszoligowego Dolcanu Ząbki Rafał Leszczyński. Sporym zaskoczeniem jest także obecność duetu z Cracovii: lewego obrońcy Adama Marciniaka i napastnika Dawida Nowaka.

Krajowe powołania Adama Nawałki

Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski (obaj Legia Warszawa), Rafał Kosznik, Paweł Olkowski (obaj Górnik Zabrze), Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk (obaj Lech Poznań), Adam Marciniak, Dawid Nowak (obaj Cracovia), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław).