Ruch Chorzów osłabiony z Koroną. Bez trójki piłkarzy

Kamil Włodyka, Marek Zieńczuk i Artur Gieraga na pewno nie będą do dyspozycji trenera przed środowym meczem z Koroną Kielce.
Gieraga (latem był bliski podpisania umowy z Koroną) pauzuje już od wielu tygodni, więc jego absencja nie jest wielką niespodzianką. Obrońca jest w trakcie rehabilitacji po artroskopii kolana. Były obrońca ŁKS-u wróci do indywidualnych treningów za dwa, trzy tygodnie.

Na dłużej ze składu wypadł Kamil Włodyka. 19-letni pomocnik, młodzieżowy reprezentant Polski, będzie odpoczywał od piłki około miesiąca. - Kamil doznał zmęczeniowego złamania czwartej kości śródstopia - informuje Włodzimierz Duś, fizjoterapeuta Ruchu. - To dość trudna do zdiagnozowania kontuzja. Noga boli, a na zdjęciu rentgenowskim nie widać przerw w strukturze kości, tylko pojawia się coś w rodzaju mgiełki. Na szczęście udało nam się w miarę wcześnie wychwycić prawdziwe przyczyny bólu nogi Kamila - dodaje Duś.

Po raz kolejny uraz zgłosił Marek Zieńczuk. Doświadczony pomocnik ma problem z mięśniem uda. O tym, jak poważna jest to kontuzja przesądzi badanie USG.

Dobra wiadomość dotyczy za to Jakuba Kowalskiego. Pomocnik wrócił do treningów (na razie indywidualnych) po wyleczeniu zapalenia żył.