Jest kondycja! Korona znów najlepsza w Polsce wśród 11-latków

Młodzi piłkarze Korony występujący po szyldem Kondycji Kielce wygrali 18. turniej im. Marka Wielgusa, czyli nieoficjalne mistrzostwa Polski 11-latków.
Kielczanie tym samym obronili tytuł sprzed roku. 12 miesięcy temu triumfowali zawodnicy z rocznika 2001, a w tym ich o rok młodsi koledzy.

Podopieczni trenera Pawła Czai na turnieju w Policach wygrali wszystkie mecze. W finale po emocjonującym spotkaniu pokonując po serii rzutów karnych MUKS Unię Warszawa (0:0 w regulaminowym czasie i 2:1 po karnych). "Jedenastki" były zresztą specjalnością młodych koroniarzy - w ten sposób rozstrzygnęli również swoje mecze w ćwierćfinale oraz półfinale.

- Zawody wyzwoliły w chłopcach wielkie emocje, ponieważ cała otoczka tego turnieju sprawiały, że wyczuwalna była atmosfera wielkiego piłkarskiego święta. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, co potwierdza fakt, że bardzo dużo meczów w fazie pucharowej rozstrzygały serie rzutów karnych. Chwała chłopcom za to, że w tak nerwowych okolicznościach umieli się odnaleźć i wygrać - mówi trener Paweł Czaja.

Indywidualnie ogromne powody do zadowolenia miał także Jakub Rybus, który okazał się najskuteczniejszym piłkarzem turnieju (9 goli) oraz został wybrany jego najlepszym zawodnikiem.

Skład mistrzowskiej drużyny stanowili uczniowie piątej klasy sportowe SP 27 w Kielcach: Mikołaj Drej, Dawid Glibowski, Daniel Szelągowski, Eryk Filipowicz, Radosław Turek, Michał Duda, Mateusz Wsulek, Krzysztof Kudelski, Karol Turek i Jakub Rybus.