Po Legii: kompromitacja defensywy, przebłyski pomocników i rekord Sobolewskiego [OCENY GAZETY]

Cztery punkty w siedmiu meczach to aktualny dorobek Korony. Tak słabo w ekstraklasie jeszcze nie zaczynała. Kielczanie po porażce z Legią (3:5) powrócili na ostatnie miejsce w tabeli. Oceny dla podopiecznych ?Pachety? po meczu z mistrzem Polski.
Tradycyjnie w skali od 1 do 10. Posłużą nam do wyboru piłkarza jesieni oraz całego sezonu.

Oceny za Legię

Zbigniew Małkowski (90) - 4

Wieku oczywiście nie wypominamy, ale musi poważnie porozmawiać z kolegami, bo tak częste schylanie się po piłkę do siatki może być już niebezpieczne.

Kamil Kuzera (90) - 2

Jego sympatycy zauważali pozytywny brak żółtej kartki. Złośliwi dodawali jednak, że nawet z faulowaniem nie nadążał.

Piotr Malarczyk (90) - 1

Dwa lata temu zachwycił wyłączając Ljuboję z gry. W sobotę zagrał swój najgorszy mecz jaki widzieliśmy. A wiedzieliśmy wszystkie.

Kamil Sylwestrzak (90) - 1

Drugi z "bohaterów". "Pacheta" pewnie oduczy się już eksperymentów ze stoperami. Bo lekcja dla wszystkim była sroga.

Tomasz Lisowski (90) - 3

Pobyt w rezerwach nie wyszedł mu na dobre. Choć na pocieszenie - jego stroną aż tak łatwo goście nie wjeżdżali pod bramkę Małkowskiego.

Jacek Kiełb (62) - 3

Starał się, próbował, ale pożytku z tego niewiele. Co ciekawe, po przerwie, gdy zaczął się rozkręcać został zmieniony...

Pavol Stano (90, asysta) - 4

Już nie ta zwrotność, żeby skutecznie biegać w środku pola. Ale w ataku tradycyjnie sobie poradził.

Paweł Sobolewski (90, 2 gole) - 7

Po siedmiu kolejkach pobił swój strzelecki rekord w Koronie. Do tej pory dwukrotnie zdobywał po trzy gole. Gratulujemy.

Michał Janota (90, gol, asysta, Ż) - 6

Jeden z tych nielicznych (jak kolega wyżej i poniżej), którzy Legii nie zamierzali się kłaniać. Majstersztyk przy golu.

Sergej Pilipchuk (45) - 5

Czy jego zdjęcia w przerwie to kolejna tzw. tajemnica szatni? W pierwszej połowie w Koronie najlepszy.