Kibice Korony przed sesją: od 40 lat symbol tego miasta

Stowarzyszenie kibiców Korony Kielce opublikowało oświadczenie przed czwartkowym głosowaniem rady miasta o dofinansowanie budżetu klubu. Oto jego treść:
Poprzedni sezon w wykonaniu Korony przeszedł już do historii. Przed nami natomiast nowy rok piłkarskich zmagań, który napisze swój własny scenariusz. Każdy rok jest wyjątkowy. Każdy otwiera i zamyka nowe karty z życia klubu. Ten sezon będzie szczególny. Stoi on pod znakiem jubileuszu urodzin kieleckiej Korony.

40 lat to dużo i mało. Na pewno wystarczająco, by wychować kilka pokoleń sympatyków Złocisto-Krwistych. Korona dla jednych jest prawdziwą pasją, dla drugich - odskocznią od codziennego, zazwyczaj niezbyt kolorowego życia. DUMA TEGO MIASTA. Jedno jest pewne - każdy z osobna, na Arenie Kielc, znajdzie swoje miejsce. Na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa symbol miasta. W herbie Kielc dumnie prezentuje się korona na żółtej tarczy. Ta sama korona znalazła swoje odzwierciedlenie w nazwie kieleckiego klubu. Korona Kielce, czyli klub nieodłącznie związany z tutejszą społecznością. Od 40 lat z dumą poprzez sport możemy promować nasze miasto, poprzez sport możemy także wychowywać młodsze pokolenia, które już dzisiaj aktywnie się rozwijają w grupach młodzieżowych. Na Arenie Kielc wiele młodych osób znalazło to "coś" czego nie mogło odszukać na swoim blokowisku - pasję, grono znajomych, zainteresowanie na całe swoje dalsze życie.

Niestety, w dzisiejszych czasach, pieniądze są nieodłącznym elementem sportu w tym i piłki nożnej. Ogólna sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest najlepsza. Wiele klubów, w związku z tym, uzyskuje wsparcie od lokalnych samorządów. Przykładem może być nasz niedawny rywal - Śląsk Wrocław, czy drużyny z Zabrza, Gliwic, Szczecina, a także i Bydgoszczy. Kielecka jedenastka także mogła liczyć na nadmienione wyżej wsparcie.

Stowarzyszenie kibiców Korony Kielce "Złocisto Krwiści" zwraca się z prośbą do lokalnych władz, aby nie szczędziły "grosza" na klub, który jest i będzie symbolem tego miasta. Mówiąc Kielce - wielu mówi Korona. Kielecki klub od kilku lat toczy boje jak równy z równym z wieloma możnymi ekstraklasy. Złocisto- Krwiści zasługują na to, aby cały czas zasilać szereg zespołów z najwyżej klasy rozgrywkowej w kraju nad Wisłą. Do tego potrzebne są fundusze. Miasto nie powinno zapominać o klubie. Od 5 lat Miasto jest właścicielem klubu i nie wyobrażamy sobie jako jego mieszkańcy, aby wszystkie dotychczas poniesione wydatki zostały zmarnowane poprzez brak kolejnej dotacji. Mamy nadzieję, że władze miasta, które do tej pory tak chętnie wspierały lokalny sport nadal będą to robić.

Z poważaniem, SKKK "Złocisto Krwiści"