Korona gotowa na nowy sezon. Celem najlepsza ósemka

- Pierwszy mecz zawsze jest niewiadomą, ale jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Popracowaliśmy przez ostatnie tygodnie bardzo solidnie - mówi przed niedzielnym (godz. 15.30) otwarciem sezonu ze Śląskiem Wrocław trener Leszek Ojrzyński.
Przed starciem z trzecim zespołem poprzednich rozgrywek kielecki szkoleniowiec może liczyć na pełen komfort wyborów. Jedynym zawodnikiem, z którego nie będzie mógł skorzystać - prócz oczywiście kontuzjowanego Macieja Korzyma - jest Mateusz Stąporski. 25-letni skrzydłowy w sobotę zmienia stan cywilny. Reszta jest do dyspozycji. - W piątek powinienem już wiedzieć, kto będzie w meczowej osiemnastce. W tej chwili mam jeszcze cztery znaki zapytania. Ale cieszę się, że jest w kim wybierać - podkreśla trener Ojrzyński.

Szkoleniowiec Korony zapewnia, że drużyna jest odpowiednio przygotowana do niedzielnej inauguracji. - Pierwszy mecz zawsze jest niewiadomą, ale jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Popracowaliśmy przez ostatnie tygodnie bardzo solidnie. Jestem zadowolony z letniego okresu przygotowawczego. Zagraliśmy dużo sparingów, udało się wygrać w próbie generalnej z Cracovią. Jestem dobrej myśli przed tym sezonem. Naszym celem jest najlepsza ósemka i wierzę, że uda nam się to zrealizować - zapowiada.

W piątkowej "Gazecie" rozmowa z trenerem Leszkiem Ojrzyńskim.