Zobacz słynne meczowe koszulki Korony. Inauguracja obchodów 40-lecia kieleckiego klubu

Już w środę 10 lipca otwarta zostanie wystawa pamiątek, gadżetów oraz przede wszystkim meczowych koszulek w ramach inauguracji obchodów 40-lecia Korony.
Otwarcie w Galerii Korona zaplanowane jest dokładnie w dniu jubileuszu o godz. 17. Koszulki zawisną pod sufitem obiektu. Najstarsza w biało-żółte pasy pochodzi z lat 70., będą też z kolejnej dekady, nie zabraknie trykotów z czasów, gdy sponsorem klubu była firma Nida Gips (druga połowa lat 90.), a najwięcej oczywiście jest tych nowszych. W Galerii Korona będzie można też oglądać inne pamiątki związane z klubem: zdjęcia, plakaty, programy meczowe, medale, puchary czy gadżety.

Wystawa zainauguruje obchody jubileuszu Korony. Kulminacyjny moment nastąpi 16 lipca podczas połączonej z prezentacją drużyny przed nowym sezonem imprezy na rynku. Wtedy zostanie ogłoszona m.in. jedenastka 40-lecia oraz wybrany najlepszy piłkarz w historii klubu. A w południe 21 lipca na stadionie przy Szczepaniaka zmierzą się ze sobą oldboje Korony i zaprzyjaźnionej Stali Mielec.