Znów trafił Gołębiewski. Ale tym razem remis Korony

Wynikiem 1:1 zakończył się pierwszy z dwóch sprawdzianów Korony Kielce na koniec zgrupowania w Warce. Ekipa Leszka Ojrzyńskiego zremisowała z siódmym w I lidze w poprzednim sezonie Dolcanem Ząbki.
Ostatnie sprawdziany z przedstawicielami zaplecza ekstraklasy Koronie wychodziły bardzo dobrze (3:0 z Bełchatowem, 4:1 z Bogdanką Łęczna). Tym razem skuteczność kielczan była jednak słabsza. Nie stracił jej na szczęście Daniel Gołębiewski, który z Dolcanem trafił po raz czwarty w ostatnich trzech meczach Korony. Jego gol dał kielczanom prowadzenie do przerwy - akcję rozpoczął Michał Janota, piłka w polu karnym trafiła do Jacka Kiełba, a Gołębiewski z bliska skierował do bramki jego zagranie wzdłuż bramki. W 42 min. mógł mieć drugiego gola na koncie, ale pomylił się przy dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego.

Po zmianie stron wyrównał pozyskany latem do Dolcanu z Radomiaka 27-letni Marcin Figiel. Przy tym strzale interweniował jeszcze Piotr Malarczyk, ale sędzia uznał, że wybijał piłkę już zza linii bramkowej.

Z radomskim klubem Korona zagra jeszcze w sobotę po południu (godz. 15.30).

Korona Kielce - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)

Bramki: Gołębiewski (35.) - Figiel (51.).

Korona: Małkowski - Kuzera, Malarczyk, Stano, Sierpina - Sobolewski, Jovanović, Lenartowski, Kiełb - Janota - Gołębiewski (76. Angielski).