Skuteczny Gołębiewski. Ojrzyński czeka na doświadczonego obrońcę

Kolejny pierwszoligowiec na sparingowym rozkładzie Korony. W środowe popołudnie na obozie w Warce kielczanie rozbili Bogdankę Łęczna 4:1.
Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego strzelanie rozpoczęli już w siódmej minucie, gdy z zamieszania w polu karnym Bogdanki skorzystał stoper Radek Dejmek. Dla 25-letniego Czecha to pierwsze trafienie w barwach Korony. Po zmianie stron (i całej jedenastki) kielczanie byli jeszcze bardziej skuteczni. W 52. min. efektowną przewrotką popisał się Daniel Gołębiewski. Ten sam zawodnik zdobył również dla Korony trzeciego gola - w 78. min. uderzeniem do pustej bramki, po rajdzie i dograniu Łukasza Sierpiny (w 72. min. jedyny raz Zbigniewa Małkowskiego pokonali rywale). Pięć minut przed końcem wynik ustalił - w firmowy dla siebie sposób - strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pavol Stano.

- Kiedy wygrywa się strzelając cztery gole to trudno, żeby nie było powodów do zadowolenia. Choć trochę żałuję, że straciliśmy bramkę, bo plan podobnie jak poprzednio z Bełchatowem był, żeby grać z tyłu na zero. Kilka błędów jeszcze było, ale zawodnicy mają w nogach mocniejsze dni, trenujemy po dwa razy dziennie i na tym etapie trudno jest je jeszcze wyeliminować - ocenił trener Ojrzyński.

W jego zespole na lewej stronie defensywy 90 minut zaliczył Jarosław Ratajczak. To 22-letni wychowanek Lecha Poznań (bez debiutu w pierwszym zespole), w latach 2010-2012 zawodnik Olimpii Grudziądz. Ostatnią rundę spędził już w pierwszoligowych Katowicach. W ekipie GKS-u zaliczył jednak tylko jeden ligowy występ. - Zagrał z nami tylko w tym meczu. Mamy ostatnio sporo problemów na bokach obrony, bo do kontuzjowanego Tomka Lisowskiego dołączył teraz Paweł Golański [wolne otrzymali również pomocnicy Paweł Sobolewski i Vlastimir Jovanović, a z urazami boisko opuścili Bartosz Kwiecień i Michał Janota - przyp. red.] i potrzebowaliśmy kogoś sprawdzić na lewej stronie. Cały czas mam jednak nadzieję, że uda się zakontraktować do defensywy bardziej doświadczonego i ogranego zawodnika - zaznacza Ojrzyński.

W sobotę - na zakończeniu obozu w Warce - Korona zagra dwumecz z Dolcanem Ząbki (godz. 11) oraz Radomiakiem (godz. 16).

Korona Kielce - Bogdanka Łęczna 4:1 (1:0)

Bramki: Gołębiewski dwie (52., 78.), Dejmek (7.), Stano (85.) - Oziemczuk (72.)

Korona - I połowa: Małkowski - Kuzera, Malarczyk, Dejmek, Ratajczak - Trojanowski, Zawistowski, Lenartowski, Kiełb - Janota - Trytko.

II połowa: Małkowski - Stąporski, Stano, Sylwestrzak, Ratajczak - V. Marković, Kwiecień, Cebula, Sierpina - Angielski, Gołębiewski.