Sport.pl

Korona obrała kurs na "Sielankę". 28 zawodników w kadrze na obóz w Warce

Piłkarze Korony są już w drodze na drugie letnie zgrupowanie. Do Warki trener Leszek Ojrzyński zabrał 28 zawodników. Na razie bez nowego obrońcy.
Z grupy, która trenowała podczas pierwszego obozu w Wodzisławiu Śląskim zabrakło Bartosza Papki. 20-letni pomocnik jest bliski sfinalizowania wypożyczenia do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Do Warki nie pojechał również testowany w sparingu z Bełchatowem stoper Paweł Baranowski. Jest oczywiście zakontraktowany w piątek czeski obrońca Radek Dejmek.

W ośrodku Sielanka nad Pilicą będzie pracował także Maciej Korzym. Napastnik Korony będzie przechodził kolejny etap rehabilitacji po złamaniu nogi. Po powrocie z obozu podda się zabiegowi wyciągnięcia dwóch śrub zespalających kontuzjowaną stopę.

Nie ma natomiast pewności czy kielecką drużynę ostatecznie zasili kolejny doświadczony obrońca. Wbrew zapowiedziom i oczekiwaniom trenera Ojrzyńskiego sprawa transferu bocznego defensora (najprawdopodobniej Igor Lewczuka) wcale nie jest przesądzona.

W Warce kielczanie zagrają trzy sparingi. Pierwszy już w środę o godz. 17 z pierwszoligową Bogdanką Łęczna.

Korona w Warce:

Bramkarze: Zbigniew Małkowski, Aleks Szlakotin, Wojciech Małecki.

Obrońcy: Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski, Pavol Stano, Paweł Golański, Kamil Sylwestrzak, Adrian Bednarski, Radek Dejmek.

Pomocnicy: Vlastimir Jovanović, Michał Janota, Paweł Zawistowski, Łukasz Sierpina, Artur Lenartowski, Marcin Cebula, Vanja Marković, Ivan Marković, Paweł Sobolewski, Bartosz Kwiecień, Mateusz Stąporski, Marcin Trojanowski, Jacek Kiełb.

Napastnicy: Maciej Korzym, Karol Angielski, Przemysław Trytko, Daniel Gołębiewski.

Więcej o: