Eksperymentalna Korona przegrywa z drugoligowcem z Czech

Porażka Korony w pierwszym wtorkowym sparingu. Na boisku ośrodka Gosław Sport Center kielczanie ulegli drugoligowemu czeskiemu MFK Karvina 2:3.
Spotkanie było toczone w trudnych warunkach - przy stale padającym deszczu i na grząskiej murawie. Lepiej rozpoczęli je kielczanie. W 22. min. rzut karny pewnie wykorzystał kapitan Kamil Kuzera. Odpowiedź rywali była jednak natychmiastowa, bo już 120 sekund później wyrównał Richard Vanek. Dziesięć minut później do siatki ponownie trafiła Korona - tym razem dośrodkowanie z rzut rożnego strzałem głową wykorzystał Kamil Sylwestrzak. Jeszcze przed przerwą Karvina znów jednak doprowadziła do wyrównania (gol w 43. min. Elvista Cika). Po zmianie stron podopieczni Leszka Ojrzyńskiego dogodnych strzeleckich szans na kolejne bramki już nie potrafili stworzyć. Udało się to Czechom, którzy za sprawą Davida Mikuly w zamieszaniu w polu karnym w 69. min. rozstrzygnęli losy meczu.

- Zagraliśmy w bardzo eksperymentalnym zestawieniu, zwłaszcza w defensywie, gdzie spróbowaliśmy m.in. Artura Lenartowskiego i Łukasza Sierpinę. Mecz nie wyglądał w naszym wykonaniu najlepiej, ale warunki też trochę pokrzyżowały nam szyki w realizacji zadań. Pierwszy występ z nami ma za sobą Jacek Kiełb i widać, że to zawodnik z wielkimi możliwościami, ale musi nadrobić zaległości, bo w ostatnich dniach trenował tylko indywidualnie - ocenił trener Ojrzyński.

W drugiej połowie w ataku Korony zagrał 19-letni Maciej Rozmus z trzecioligowej Odry Wodzisław. - Pomagał nam w treningach i daliśmy mu pokazać się w sparingu. Ale jest bardzo mała szansa, że zostanie z nami - stwierdził Leszek Ojrzyński.

Drugi wtorkowy mecz z Piastem Gliwice kielczanie zagrają o godz. 17 na głównym boisku Odry Wodzisław.

Korona Kielce - MFK Karvina 2:3 (2:2)

Bramki: Kuzera (22. karny), Sylwestrzak (32.) - Vanek (24.), Ciku (41. karny), Mikula (69.)

Korona: Szlakotin (46. Małecki) - Kuzera, Kwiecień Ż, Sylwestrzak (46. Bednarski), Siepina, Trojanowski (46. I. Marković), V. Marković, Lenartowski, Kiełb (46. Papka), Stąporski (46. Cebula), Angielski (62. Rozmus).