Sport.pl

Korona przebierze się na wyjazdach. Szarość zastąpi...

W nowej kolorystyce strojów wyjazdowych zagrają od lipca piłkarze Korony. Szare koszulki, w których kielczanie występowali w ostatnich sezonach, zajmie czerń. Ponownie.
Wyjazdowe koszulki Adidasa nie okazały się w minionych rozgrywkach dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego szczęśliwe. Korona w całym sezonie poza własnym boiskiem nie wygrała ani razu (choć czasem występowała w swym domowym, żółto-czerwonym zestawie).

Od nowego sezonu szaro-czarne trykoty jednak znikną. Zastąpi je całkowita czerń, koszulek i spodenek, przyozdobiona złotymi nazwiskami zawodników i ich numerami.

W takim wyjazdowym komplecie Korona w ekstraklasie już grała, gdy partnerem technicznym klubu było brytyjskie Umbro oraz duński Hummel. Co ciekawe, kiedy trenerem kieleckiego zespołu był znany z przesądów Marcin Sasal, to optował, aby Korona w czarnych strojach nie biegała... Dlatego na sezon 2010/11 oraz kolejny Duńczycy zaprojektowali dla kielczan szare stroje z zielonymi elementami.

Na koszulkach, tych domowych, jak i wyjazdowych, od nowego sezonu pojawi się jeszcze jedna istotna zmiana. Dobiega właśnie końca dwuletnia umowa sponsorska Korony z Targami Kielce i według naszych informacji nie będzie kontynuowana. A to oznacza, że logo trzeciego w Europie Środkowo-Wschodniej ośrodka handlowego zniknie z trykotów kieleckiego zespołu. Na razie nie wiadomo, czy w jego miejscu pojawi się inna marka.

Więcej o: