Zwycięskie pożegnanie młodej Korony. Efektowna wygrana z Lechem

To było ostatnie spotkanie Korony w tym sezonie i ostatnie w historii rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Kielczanie pożegnali się godnie - zwycięstwem przy Szczepaniaka z Lechem Poznań 3:1.
Decyzją władz PZPN oraz Ekstraklasy SA po obecnym sezonie rozgrywki Młodej Ekstraklasy przestaną istnieć. W pewnym stopniu jej zamierzenia przejmie nowopowstała Centralna Liga Juniorów. MESA grała od sezonu 2007/08. W tym czasie Korona rozegrała w tych rozgrywkach 148 meczów, z których 63 wygrała, 21 zremisowała i zanotował 64 porażki. Kielczanie strzelili 222 bramek, a stracili 213. - Wspólnie z Pawłem Kalem zatoczyliśmy historyczne koło. Razem byliśmy tutaj przy Szczepaniaka na pierwszym meczu w lipcu 2007 roku [Korona wygrała wówczas z Bełchatowem 2:0 - przyp. red.] i razem kończymy teraz - powiedział po końcowym gwizdku Sławomir Grzesik, drugi trener kieleckiej drużyny.

Korona zakończyła z przytupem. Podopieczni Tomasza Wilmana po dobrym meczu pokonali wicelidera z Poznania. Kolejny raz w kieleckim zespole błysnął Bartosz Papka. 20-letni skrzydłowy, który zimą nie znalazł uznania w oczach Leszka Ojrzyńskiego, najpierw asystował przy golu Tomasza Foszmańczyka, a po przerwie w sytuacji sam nam sam efektownie przelobował bramkarza Lecha. Trzecie trafienie dla gospodarzy już w doliczonym czasie zanotował Piotr Piwowar.

- Takie mecze jak ten pokazują, że te rozgrywki miały sens. Gdy naprzeciw siebie stają młodzi piłkarze, jest radość w grze, pozytywna walka. Decyzje zapadły inne, ale mam nadzieję, że to nie wpłynie na rozwój tych zawodników. W Koronie mamy naprawdę zdolną młodzież. Jestem przekonany, że niedługo część z nich będzie grała na dobrym ligowym poziomie - podsumował trener Wilman.

W miejsce drużyny ME Korona powoła od nowego sezonu zespół rezerw. Kielczanie chcieliby aby przystąpił on do rozgrywek zreformowanej drugiej ligi.

Korona Kielce - Lech Poznań 3:1 (1:1)

Bramki: Foszmańczyk (19.), Papka (63.), Piwowar (90.) - Fontowicz (21.)

Korona: Derbisz - Zawadzki, Jeziorski, Wrześniewski, Kal (46. Piwowar) - Kotarzewski (86. Kobryń), Bednarski (14. Wróblewski), Szmalec (76. Seweryn), Papka, Foszmańczyk (46. I. Marković) - Jamróz (46. Przybyła).