Janota z nowy kontraktem. Z Koroną na kolejna dwa sezony

Są pierwsze decyzje kontraktowe w Koronie tuż przed zakończeniem sezonu. Na kolejne dwa w Kielcach pozostanie pomocnik Michał Janota, z drużyną żegnają się natomiast obrońcy Tadas Kijanskas i Mateusz Bodzioch.
Kielecki władze skorzystały tym samym z zapisu w dotychczasowej umowie wychowanka UKP Zielona Góra i przedłużyły ją na dwa lata. - Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy i cieszymy się, że będziemy ją kontynuować - mówi prezes klubu Tomasz Chojnowski.

Z drużyną Leszka Ojrzyńskiego rozstają się natomiast defensorzy Tadas Kijanskas i Mateusz Bodzioch. Obu po sezonie wygasają kontrakty i nie będą przedłużone. Kijanskas w Koronie grał od sezonu 2011/12. W kieleckich barwach zaliczył 43 mecze i zdobył dwa gole.

Bodzioch do zespołu dołączył przed obecnym sezonem. W ekstraklasie nie zdążył jednak zadebiutować, zagrał tylko jedno spotkanie w Pucharze Polski. W ostatnich tygodniach pauzuje z powodu zerwania więzadeł krzyżowych.

To pierwsze, ale nie ostatnie decyzje kontraktowe jakie ogłosi Korona w najbliższych dniach. Wszystko wskazuje, że - podobnie jak Janota - w Koronie pozostanie również skrzydłowy Łukasz Sierpina, a z kieleckim zespołem pożegnają się pomocnik Tomasz Foszmańczyk oraz młody bramkarz Serweryn Derbisz.