Hokejówka Stano, Janota walczy o kontrakt, a Adamek wreszcie z golem [OCENY GAZETY]

W Gliwicach Korona zagrała najlepszy wyjazdowy mecz w sezonie (1:1). Z Piastem zabrakło jednak elementu, którym kielczanie zaimponowali w poprzednim spotkaniu z Jagiellonią - skuteczności. Jak wypadali poszczególni podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego?
Tradycyjnie w skali 1-10. Posłużą nam do wyboru najlepszego piłkarza Korony w rundzie wiosennej i w całym sezonie.

Oceny za Piasta

Zbigniew Małkowski (90) - 6

Przy golu bez szans. W pozostałych sytuacjach, w których musiał interweniować czynił to pewnie. Choć gdy z wolnego przyłożył Podgórski tylko obejrzał się za piłką.

Paweł Golański (90) - 6

Jest w formie. Karnego wykonał jednak fatalnie. Szkoda, że tym razem przed meczem kierownik drużyny nic nie zademonstrował.

Pavol Stano (90) - 6

- Miałem hokejówkę i powinien to strzelić - to o swej szansie w 64. minucie. Ładne. I fakt - powinien strzelić.

Piotr Malarczyk (90, Ż) - 6

Szansa dla Słowaka pojawiła się, bo jego partner ze środka defensywy sekundę wcześniej zaliczył pusty przelot po dograniu Lisowskiego.

Tomasz Lisowski (90) - 5

Dziwny mecz w jego wykonaniu. Z jednej strony przyłożył na bramkę Treli aż miło, z drugiej - jak na siebie - wyjątkowo elektryczny w defensywie.

Paweł Sobolewski (90, Ż) - 6

Aktywny. Wprawdzie nie tak dobry jak z Jagiellonią, ale widać, że formę w końcu ustabilizował.

Artur Lenartowski (90) - 4

Nie szczególnie udany powrót na stare-nowe śmieci. Przy golu dla Piasta to on dał się przepchnąć Cicmanowi w polu karnym.

Vlastimir Jovanović (87) - 5

Podanie, po którym przy bramkowej akcji uruchomił Janotę - najwyższej jakości.

Kamil Kuzera (74) - 3

Jedna z najważniejszych osób w klubie stwierdziła, że Korona od początku grała w dziesięciu. Ciekawa opinia...

Michał Janota (90, asysta) - 7

Widać, że walczy o nowy kontrakt. W Koronie czy gdziekolwiek indziej.

Kamil Adamek (45, gol) - 5

Zaliczył premierowego gola w Koronie i... został zmieniony w przerwie. Dziwne. Bo chyba jednak lepiej grać z prawdziwym napastnikiem.

Mateusz Stąporski (45) - 3

Biega, biega, biega. Aha i jeszcze biega. Ale nie zawsze z piłką i do piłki.

Łukasz Sierpina (16) - 4

Wejście na boisko zdecydowanie spóźnione. Bo Kuzera do zmiany nadawał się już w przerwie.