Korona z licencją na nowy sezon gry w ekstraklasie. A nawet w europejskich pucharach

Kielczanie obok ośmiu innych klubów otrzymali bezwarunkową licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2013/14. Licencji z powodów finansowych nie otrzymała Polonia Warszawa.
W środę po południu na wspólnej konferencji prasowej prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz przewodniczącego Komisji Licencji Klubowych Krzysztofa Sachsa ogłoszono ostateczne decyzje dotyczące rozpatrywania wniosków, które kluby składały do końca marca. Uprawnione do gry w ekstraklasie obok Korony zostały: Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonia Białystok.

Licencje z nadzorem finansowym otrzymały: Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, a nadzorem infrastrukturalnym: Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze i Piast Gliwice. Z powodu olbrzymich zaległości finansowych, licencji nie otrzymała warszawska Polonia, co oznacza, że po sezonie zostanie ona przesunięta na ostatnie, szesnaste miejsce, a sportowo z ligi spadnie tylko jeden zespół.

Komisja przyznała również licencje UEFA, które uprawniają kluby do gry w europejskich pucharach w nowym sezonie. Te otrzymały Legia, Lech, Piast, Zagłębie, Lechia oraz Korona.