Sport.pl

Korona zapłaci karę, bo chciała zarobić na kibicach Ruchu?

Przegląd prasy. Komisja Ligi ukarała w środę kielecki klub 5 tys. zł grzywny za... sprzedaż biletów kibicom Ruchu Chorzów na niedawny mecz przy Ściegiennego - informuje czwartkowy ?Przegląd Sportowy?.
Zdaniem władz "niebieskich" jednak po zawyżonej cenie. - Jest przepis, który reguluje sprawę cen biletów dla gości i tego się trzymajmy. My nie robimy interesu na przyjezdnych. Normalna wejściówka kosztuje u nas dwadzieścia złotych i tyle też płacą goście. Przyjezdni nie mogą jedynie skorzystać ze zniżek i ofert internetowych, które są przeznaczone wyłącznie dla naszych kibiców - powiedział prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.

Kara Komisji Ligi została nałożona na podstawie zapisu w regulaminie, według którego ceny biletów dla gości nie mogą być znacząco wyższe od ceny najtańszego normalnego biletu na stadionie gospodarzy. W Kielcach najtańsza wejściowa kosztuje 16 zł, a kibice Ruchu zapłacili po 35 zł.

Korona nie zgadza się z tą argumentacją i zapowiada odwołanie od decyzji. - Jesteśmy spółką akcyjną i mamy prawo sami ustalać cenę za wejściówki - stwierdził w rozmowie z "PS" sternik kieleckiego klubu Tomasz Chojnowski.

Więcej o: