Kolejny młody zawodnik w Effectorze. Tym razem na libero

20-letni Szymon Biniek zagra w przyszłym sezonie w kieleckim zespole. O miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Damianem Sobczakiem.
Biniek to wychowanek Stali Nysa, w tym klubie spędził całą swoją dotychczasową karierę. Początkowo, jeszcze jako junior, występował na pozycji przyjmującego. Z czasem został przekwalifikowany na libero, a w zeszłym sezonie był jednym z wyróżniających się zawodników na tej pozycji na zapleczu PlusLigi. Jego zespół został wicemistrzem rozgrywek, ustępując jedynie Victorii Wałbrzych. - Występem w PlusLidze spełni się jedno z moich największych sportowych marzeń. Trema na pewno będzie. Ale postaram się ją zamienić w motywację do działania - mówi nowy libero Effectora dla oficjalnej strony klubowej.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu kontraktem z kieleckim klubem związał się Damian Sobczak (ostatnio Camper Wyszków), wcześniej do zespołu dołączyło dwóch utalentowanych rozgrywających: Marcin Komenda i Michał Kędzierski. Do obsadzenia w ekipie Dariusza Daszkiewicza pozostały jeszcze atak (po odejściu Bartosza Krzyśka) oraz przyjęcie (odeszli Adrian Staszewski i Rozalin Penczew).

Na ligowych parkietach, tradycyjnie mocno przebudowany przed sezonem, Effector pojawi się 24 października podejmując w inauguracyjnej kolejce PGE Skrę Bełchatów.

Więcej o: