Sport.pl

Siatkarskie lekcje Effectora w kieleckiej SP nr 9 [ZDJĘCIA]

Siatkarze Effectora byli we wtorek gośćmi Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach. Młodym adeptom tego sportu pokazywali, jak przygotować się do treningu i meczu, a potem sami zasilili składy szkolnych drużyn.
Sławomir Jungiewicz i Jędrzej Maćkowiak najpierw spotkali się z uczniami klasy IVB, którzy wiernie kibicowali im w Hali Legionów przez cały sezon. Na lekcji wuefu pokazali, jak przeprowadzić rozgrzewkę, a później wspólnie rozegrali mecz.

Podobnie wyglądały lekcje z dziewczętami z VIB, mistrzyniami Kielc w minisiatkówce, oraz chłopcami z tej samej klasy, którzy są wicemistrzami miasta. Siatkarze Effectora podpowiadali, jak wykonać poprawną i skuteczną zagrywkę, uczniowie uważnie słuchali, a najbardziej dociekliwi zadawali pytania. Nauczyciele podkreślali, że uczniowie byli bardziej skupieni i zmotywowani niż na wielu lekcjach. Siatkarze z kolei byli pod wrażeniem gry, a szczególnie mocnych zagrywek uczniów SP nr 9. Dla dziewcząt była to z pewnością wspaniała lekcja przed środowym finałem mistrzostw województwa w minisiatkówce w Skarżysku.

Tradycyjnie nie zabrakło upominków wręczanych młodym zawodnikom przez siatkarzy Effectora.

Więcej o: