Effector: nadzieja Anastasiego konkurentem dla Jungiewicza?

Od badań lekarskich i zajęć na pływalni rozpoczęli przygotowania do sezonu 2014/15 siatkarze kieleckiego Effectora. Wśród nowych twarzy m.in. dwóch zawodników Indykpolu AZS-u Olsztyn.
Pierwszym z nich był awizowany przez nas rozgrywający Grzegorz Pająk. Drugim - 24-letni atakujący Bartosz Krzysiek. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi (208 cm wzrostu) wychowanek MKS-u MDK Warszawa w ekipie akademików spędził trzy sezony. Początkowo był pierwszym atakującym swojego zespołu, wielu obserwatorów szybko okrzyknęło go jednym z największych odkryć PlusLigi. Wraz z pojawieniem się Grzegorza Szymańskiego coraz częściej jednak oglądał spotkania z "kwadratu" dla rezerwowych, nierzadko na przeszkodzie do walki o miejsce w składzie stawały mu kontuzje. Dwa lata temu Krzysiek znalazł uznanie w oczach ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego otrzymując powołanie do szerokiej kadry na mecze Ligi Światowej, a sam Włoch nazywał go "inwestycją w przyszłość" swojej drużyny.

W sobotę podopieczni Dariusza Daszkiewicza trenować będą w klubie fitness. Na zajęciach, oprócz wymienionych zawodników, ma się pojawić jeszcze trójka testowanych: dwóch przyjmujących i rozgrywający (wśród nich dwójka obcokrajowców). W zajęciach z Effectorem, do momentu znalezienia sobie nowego klubu ma brać udział Bartosz Sufa. 27-letniemu libero, po zakończeniu minionego sezonu, podziękowano za grę w Kielcach.