14 bloków Effectora, lider Jungiewicz [STATYSTYKI]

Poza równą ilością asów serwisowych, w bilansie pomeczowym, kielecki zespół lepszy od swojego rywala w każdym z najważniejszych elementów siatkarskiego abecadła.
Po spotkaniu w Bielsku-Białej kolejny świetny występ podopiecznych Dariusza Daszkiewicza w bloku. Gospodarze zatrzymali aż czternaście ataki "Inżynierów", choć rozkręcali się powoli (aż dziesięć "czap" w trzecim i czwartym secie). Cztery punktowe bloki na swoim koncie zapisał Łukasz Polański, trzy Piotr Lipiński. Goście odpowiedzieli w tym elemencie tylko sześć razy.

Poza trzecim setem (zaledwie 21 %) kielczanie z bardzo dobrą skutecznością przyjęcia. W drugim wręcz rewelacyjną (71 %). Solidny w odbiorze zwłaszcza Bartosz Kaczmarek (63 %). W stołecznej drużynie przyjęcie na równym, ale przeciętnym poziomie (łącznie 51 % - 46 %).

W rywalizacji liderów zespołów i najbardziej eksploatowanych zawodników przez swoich rozgrywających Sławomir Jungiewicz (47 % ataku, 19 punktów) lepszy od Pawła Adamajtisa (42 %, 16 punktów). Bardzo solidny występ obu kieleckich środkowych - Dawid Dryja zakończył mecz z 71 %, a Łukasz Polański z 64 % skutecznością. W sumie kielczanie w ataku dużo lepsi (50 % - 39 %).

Tylko dwie pomeczowe statystyki wskazują na remis. Równą ilość punktów obie drużyny zdobyły z zagrywki (po trzy) i dzięki błędom rywala (30:30).