Effector po Resovii: skuteczny Buchowski, solidny blok [STATYSTYKI]

Dużo mniejsza siła rażenia w ataku od rywala i więcej błędów - to główne przyczyny porażki kieleckiej ekipy z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów.
Gospodarze zdecydowanie wygrali rywalizację w ataku. Zdobyli w nim więcej punktów (43:34), byli dużo skuteczniejsi (51 % - 41 %). Dość powiedzieć, że w pierwszym, przegranym do siedemnastu, secie kielczanie atakowali z zaledwie 31-procentową skutecznością. Najjaśniejszym punktem Effectora okazał się Adrian Buchowski (65 %), który zapisał na swoim koncie 14 oczek (13 w ataku, jeden w bloku).

Niemal całego seta zespół Dariusza Daszkiewicza oddał swoim rywalom za darmo (24 błędy przy 18 Resovii). Goście zepsuli aż 15 zagrywek, przy dziewięciu rzeszowian.

Ale w grze kielczan były i jaśniejsze elementy. Udało im się siedmiokrotnie upilnować mistrzów Polski na bloku (w tym trzykrotnie Dawid Dryja), samemu pozwalając się zatrzymać zaledwie czterokrotnie. Po raz kolejny nie najgorzej wypadło przyjęcie zagrywki. Przyjezdni odbierali serwis z 55 % dokładnością, przy 50 % przeciwnika, zarówno w drugim, jak i trzecim secie będąc od niego w tym elemencie zdecydowanie lepszym.