Sport.pl

MVP sezonu w Effectorze: pogoń środkowego

Dawid Dryja dogania Sławomira Jungiewicza w plebiscycie na najlepszego zawodnika Effectora tego sezonu.
Przypomnijmy, że w naszej zabawie udział biorą trener Dariusz Daszkiewicz, klub kibica kieleckiej drużyny i przedstawiciele mediów.

Największe problemy z przyznaniem wyróżnienia mieliśmy po spotkaniu z AZS-em Częstochowa (0:3). Ostatecznie od naszej redakcji pół punkta powędrowało na konto Piotra Orczyka, który powrócił na parkiet po kontuzjach i jako jedyny starał się mobilizować swoich kolegów do walki, ponadto wchodząc z kwadratu zdołał kilkukrotnie zapunktować atakiem i zagrywką. Od Kamila Markiewicza ("Echo Dnia") druga połówka dla Bruno Romanuttiego. "Co prawda nie wszystko mu w tym meczu wychodziło, ale przynajmniej się starał. Moim zdaniem jako jedyny z naszej drużyny chciał ten mecz wygrać" - argumentował swój wybór Kamil. Rozczarowany występem swoich podopiecznych trener Daszkiewicz postanowił nie oddać głosu na żadnego z nich.

Za pierwsze w tym roku spotkanie ligowe z Treflem w Gdańsku (0:3) szkoleniowiec przyznał po pół punktu Łukaszowi Polańskiemu i Cristianowi Poglajenowi. Kamil Markiewicz ponownie wyróżnił Bruno Romanuttiego "za zdobycie największej ilości punktów". Fani Effectora nie brali udziału w głosowaniu.

Po rozegranym w Ostrowcu pucharowym pojedynku z Treflem (3:2) także punktowała trójka zawodników. 1,5 punkta zgarnął najskuteczniejszy w naszej ekipie Sławomir Jungiewicz (punkt od dziennikarzy, 0,5 od trenera). Dariusz Daszkiewicz wyróżnił także Dawida Dryję, a kibice Piotra Orczyka. "Piotrek dostał wreszcie szansę do zaprezentowania swoich umiejętności i mimo tego, że nie jest jeszcze w pełni zdrowy, pokazał się z dobrej strony, starał się jak mógł pomóc drużynie" - uzasadniali swoją decyzję sympatycy Effectora.

Obecni na spotkaniu w Olsztynie z Indykpolem (1:3) Kamil Markiewicz i Jakub Rożek (Radio Kielce) nie mieli problemów z wyborem MVP kieleckiej drużyny jednogłośnie przyznając to miano Adrianowi Staszewskiemu "za dobrą grę w obronie i jednocześnie skuteczną w ataku". Także od trenera i kibiców nasz przyjmujący otrzymał po pół punkta. Od kibiców ponadto wyróżnienie dla Nikodema Wolańskiego ("za udane pokierowanie pościgiem w pierwszym secie"), od szkoleniowca - dla Dawida Dryi.

Do przyznawania wyróżnień za zwycięski pucharowy mecz w Siedlcach uprawniony był tylko trener Daszkiewicz. Swój punkt podzielił pomiędzy Sławomira Jungiewicza a Adriana Buchowskiego.

Aż czterech graczy nagrodziliśmy za ostatni pojedynek z Czarnymi Radom. U wszystkich głosujących punktował bardzo skuteczny w tym spotkaniu Dawid Dryja. Dziennikarze wyróżnili także Adriana Staszewskiego ("rewelacyjne przyjęcie"), trener - Piotra Lipińskiego ("wytrzymał w tych bardzo trudnych dla nas momentach. Uruchomił praktycznie wszystkich zawodników - środek i skrzydła, dzięki czemu bardzo równomiernie rozkładał się nasz atak"), kibice - Adriana Buchowskiego.

Klasyfikacja MVP sezonu Effectora:

Sławomir Jungiewicz - 9,5 pkt

Dawid Dryja - 8,0 pkt

Adrian Staszewski - 5,5 pkt

Bruno Romanutti - 4,5 pkt

Cristian Poglajen - 4,0 pkt

Adrian Buchowski - 3,5 pkt

Mateusz Bieniek - 3 pkt

Bartosz Kaczmarek - 2 pkt

Łukasz Polański - 2,0 pkt

Bartosz Sufa - 1,5 pkt

Piotr Lipiński - 1,5 pkt

Piotr Orczyk - 1,5 pkt

Nikodem Wolański - 0,5 pkt

Więcej o: