Sport.pl

MVP Effectora: po Bielsku punktowała czwórka

Po jedenastej kolejce spotkań Plus Ligi Sławomir Jungiewicz utrzymał prowadzenie w naszej zabawie na MVP sezonu w Effectorze. Choć po ostatnim meczu nie punktował.
Za wygrany 3:1 pojedynek z BBTS-em Bielsko-Biała trener Dariusz Daszkiewicz postanowił wyróżnić środkowego Łukasza Polańskiego i atakującego Bruno Romanuttiego.

Klub Kibica również swój głos podzielił - ale między libero Bartosza Sufę ("za ogromne zaangażowanie w każdą niemalże akcję") i Polańskiego ("za kolejne już dobrze rozegrane zawody i znakomitą grę na swojej pozycji").

Od dziennikarzy w składzie - Jakub Rożek (Radio Kielce), Kamil Jóźwik (Gazeta Wyborcza), Kamil Markiewicz (Echo Dnia) i Michał Jamorski (Effector Media Team) punkt w całości powędrował do Cristiana Poglajena. "Argentyńczyk, po po meczu w Bydgoszczy miał się za co rehabilitować. I okazało się, że nawet gdy Sławek Jungiewicz ma trochę słabszy dzień, ma kto go udanie zastąpić. 58% skuteczności w ataku, bardzo solidne przyjęcie i chyba najlepszy występ w sezonie" - tak argumentowaliśmy swoją decyzję.

Klasyfikacja generalna MVP sezonu Effectora Kielce po 11 kolejkach PlusLigi:

Sławomir Jungiewicz - 7,5 pkt

Dawid Dryja - 5,5 pkt

Cristian Poglajen - 3,5 pkt

Bruno Romanutti - 3 pkt

Mateusz Bieniek - 3 pkt

Adrian Buchowski - 2,5 pkt

Adrian Staszewski - 2 pkt

Bartosz Kaczmarek - 2 pkt

Bartosz Sufa - 1,5 pkt

Łukasz Polański - 1,5 pkt

Piotr Lipiński - 1 pkt

Więcej o: