Młody Effector tak jak PlusLigowcy - czwarta porażka z rzędu

Tylko w drugim secie wyjazdowego pojedynku z Asseco Resovią kielczanie nawiązali równorzędną walkę z przeciwnikiem.
Na drugą przerwę techniczną w tej partii podopieczni Mateusza Grabdy schodzili z zapasem czterech oczek, a w końcówce mieli nawet trzy piłki setowe. Z gry na przewagi zwycięsko wyszli jednak gospodarze. Pierwsza odsłona zupełnie bez historii (8:2, 16:5), w trzeciej goście trzymali się dzielnie do stanu 15:16 - potem pozwolili odskoczyć rywalom na cztery punkty i strat już nie odrobili.

W barwach Effectora zadebiutowała w sobotę trójka nowych graczy - przyjmujący Bartosz Walendzik, atakujący Piotr Moś oraz libero Bartosz Dzierżyński.

Najskuteczniejszy w kieleckim zespole - z dorobkiem 14 punktów Adam Sobota.

Asseco Resovia Rzeszów - AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 3:0 (25:14, 28:26, 25:22)

Effector: Sławnikowski, Wasilewski, Wacek, Wilczyński, Walendzik, Sobota, Tajer (libero) oraz Moś, Sokołowski, Kuźdub, Pobocha, Dzierżyński (libero)

Pozostałe wyniki 12.kolejki Młodej Ligi:

Trefl Gdańsk - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:16, 25:18);

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:19);

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (22:25, 25:23, 25:19, 14:25, 10:15);

Skra Bełchatów - Transfer Bydgoszcz 0:3 (15:25, 19:25, 15:25);