Dotkliwa porażka młodego Effectora

Mecz na szczycie Młodej Ligi nie przyniósł spodziewanych emocji. Kielczanie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z uczniami SMS-u Spała.
Prowadzony przez byłego szkoleniowca bełchatowskiej Skry Jacka Nawrockiego SMS złożony jest w całości z reprezentantów Polski juniorów, dlatego różnica klasy między obiema drużynami była w sobotę aż nadto widoczna.

Nie pomogły ani wzmocnienia z pierwszej drużyny Effectora (Nikodem Wolański, Dawid Dryja), ani szukanie różnych wariantów ustawień (m.in. Dryja w ataku, Bieniek jako przyjmujący) - goście, wśród których brylował wybrany MVP meczu Paweł Gryc (15 punktów) dominowali zdecydowanie przez większość spotkania. W miarę wyrównany przebieg miał tylko pierwszy set, ale tylko do drugiej przerwy technicznej (15:16).

AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce - SMS PZPS Spała 0:3 (19:25, 16:25, 10:25)

Effector: Wolański, Lisowski, Wacek, Dryja, Wilczyński, Bieniek, Tajer (libero) oraz Adamski, Plutka, Wasilewski, Sobota, Kuźdub (libero)