Mistrz Europy z Bełchatowa na przyjęciu w Effectorze?

Były reprezentant Polski, ostatnio grający w PGE Skrze Bełchatów Michał Bąkiewicz, kandydatem na zajęcie miejsca na pozycji przyjmującego w Effectorze Kielce.
Kielczanie na drugi sezon w PlusLidze budują skład właściwie od nowa. Obok zawodników mających ważne kontrakty i kontynuujących grę (młodzi Piotr Oczyk i Adrian Staszewski), pozyskali dotąd 24-letniego środkowego Łukasza Polańskiego z Jastrzębskiego Węgla oraz 34-letniego rozgrywającego Piotra Lipińskiego z Delecty Bydgoszcz. Priorytetem w poszukiwaniach kieleckich działaczy są teraz klasowi zawodnicy na pozycję przyjmującego oraz atakującego.

Ten warunek doskonale spełnia właśnie Michał Bąkiewicz. 32-letni były przyjmujący Wkręt-Metu AZS Częstochowa, AZS-u Olsztyn i Skry Bełchatów ma na koncie wiele sukcesów, zarówno z drużynami klubowymi, jak i reprezentacją Polski. Zdobył też w 2010 roku tytuł najlepszego siatkarza roku w organizowanym przez PZPS plebiscycie "Siatkarskie Plusy". Z kadrą był m.in. na olimpiadzie w Atenach (2004), został wicemistrzem świata w Japonii (2006) i mistrzem Europy przed czterema laty w Turcji. W każdym z klubów, w których grał, sięgał po medale mistrzostw Polski. Te najcenniejsze - cztery złote (2008-2011) - świętował ze Skrą Bełchatów. Barwy tego klubu reprezentował przez ostatnie sześć lat (a wcześniej także jeszcze przez jeden sezon). Pod koniec maja okazało się jednak, że jest szóstym zawodnikiem, z którym przebudowujący zespół po piątej lokacie w PlusLidze bełchatowianie się pożegnali. Jego umowa nie została bowiem przedłużona.

Bąkiewicz rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy i od razu pojawili się chętni. Mocno zainteresowany sprowadzeniem go ponownie do Olsztyna jest Indykpol AZS. Według naszych informacji, rozmowy z Bąkiewiczem prowadzi także Effector. Były reprezentant Polski rozważa także możliwość wyjazdu zagranicznego (kierunek Katar). To w tej chwili priorytet byłego kapitana reprezentacji Polski (na Lidze Światowej w 2009 roku).