Effector kończy zajęcia. Na deser mecze z kadrą

W środę o godz. 19 i dzień później o godz. 16 Effector Kielce zmierzy się w hali przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu z reprezentacją Polski juniorów. Będą to dla kielczan ostatnie akordy sezonu.
- Nie ustaliliśmy jeszcze z trenerem Jackiem Nawrockim w jakim wymiarze zagramy. Być może będą to normalne pojedynki, chętnie dostosuję się do wymogów przeciwnika - zapowiada Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora.

Kielczanie w takich meczach mieli oswajać się z bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi przyjęcia piłki sposobem górnym, ale nie muszą tego robić bo FIVB właśnie wycofał się z wprowadzenia tej nowiniki. A dla reprezentacyjnych juniorów to jeden z ostatnich sprawdzianów przed majowymi kwalifikacjami we Francji do mistrzostw świata. W ekipie biało-czerwonych oglądać będzie można siatkarza kieleckiego zespołu przyjmującego Piotra Orczyka. Wstęp na dwumecz z Effectorem jest wolny.

Kielecki zespół pracował po sezonie nie tylko bez wspomnianego Orczyka, ale także obu obcokrajowców Armando Dangera i Nikolaja Penczewa. W roztrenowaniu wspólnie z seniorami uczestniczył za to przyjmujący z Młodej Ligi Mateusz Plutka. Kielczanie po krótkich urlopach od początku kwietnia ćwiczyli trzy razy w tygodniu na hali (korzystali bezpłatnie z tej w Masłowie), a w pozostałe dwa dni gościli na siłowni w kieleckim klubie Symetris. W środę po południu pracowali tak po raz ostatni - pierwotnie te lżejsze zajęcia miały być prowadzone jeszcze w maju, ale trener Daszkiewicz zdecydował, że po meczach z kadrą jego zespół rozpocznie urlopy.

Przed nowym sezonem ma się spotkać na początku sierpnia (jeśli liga na co się zapowiada ruszy tak jak rok temu na początku października). Na razie nie wiadomo, w jakim składzie. Z obecnej kadry umowy ważne mają tylko młodzi Piotr Orczyk i Rafał Sokołowski. Żadna z pozostałych umów nie została jeszcze przedłużona. Nie ma też decyzji, jak wyglądać będzie budżet kieleckiego zespołu w nowych rozgrywkach. A od tego dużo zależy w sprawach zmian kadrowych (choć i tu zaawansowane rozmowy są już prowadzone).