Effector zagra z kadrą w Ostrowcu. Kolejny zawodnik wyjechał

Effector Kielce znalazł pierwszego rywala w trakcie roztrenowania po udanym sezonie w PlusLidze. Zmierzy się w dwumeczu w Ostrowcu z przygotowującą się do kwalifikacji mistrzostw świata reprezentacją Polski juniorów.
Trener Dariusz Daszkiewicz bardzo chciał w trakcie tych dodatkowych zajęć zaliczyć kilka spotkań kontrolnych, by jego podopieczni popracowali nad przystosowaniem się do zmiany w przepisach czyli mocno ograniczonym przyjęciem zagrywki sposobem górnym.

Będzie to okazja przetestować z ekipą prowadzoną przez duet Jacek Nawrocki i Maciej Zendeł. Reprezentacyjni juniorzy także potrzebują sparingpartnerów, bo w dniach 7-12 maja mają kwalifikacje do mistrzostw świata (we Francji - obok Polaków i gospodarzy zagra tam jeszcze Portugalia i Łotwa).

Spotkania Effectora z młodymi biało-czerwonymi w hali przy ul. Świętokrzyskiej w Ostrowcu w środę 24 kwietnia (godz. 19) i czwartek 25 kwietnia (godz. 16). Wstęp wolny.

Kielczanie zagrają z ekipą Nawrockiego i Zendeła bez młodego przyjmującego Piotra Orczyka. Ten znajdzie się po drugiej stronie siatki (do Kielc też potem wróci, bo maja jeszcze obowiązujący dwa sezony kontrakt), bo właśnie wyjechał na zgrupowanie kadry. Pozostali zawodnicy (z wyjątkiem obcokrajowców Armando Dangera i Nikolaja Penczewa) są jak na razie do dyspozycji szkoleniowca Effectora.