Lambourne wyjechał, ale jeszcze wróci?

Siatkówka. Mistrz olimpijski z Pekinu, amerykański libero Richard Lambourne w czwartek opuścił kielecki zespół. W tym sezonie już w walczącym o byt Farcie nie zagra. Nie musi to jednak być koniec jego występów w Kielcach.
Amerykanin spędził w ekipie beniaminka tylko niespełna cztery miesiące. Choć umowę podpisał do końca maja już na początku kwietnia po zakończeniu rywalizacji z Indykpolem AZS UWM Olsztyn wiadomo było, że 100 proc. jej nie wypełni. Znalazł się w składzie USA na Ligę Światową i od razu był zdecydowany na jak najszybsze dołączenie do kadry. Była nawet obawa, że nie zagra w żadnym z pojedynku drugiej fazy play-out z Pamapolem Wielton Wieluń, ale po rozmowach z działaczami dał się namówić na trzy starcia. Jego pożegnanie po środowym meczu nr 3 w Kielcach potwierdzili i nowy trener Farta Grzegorz Wagner i prezes Mirosław Szczukiewicz. - Amerykanie nie grający w klubach zaczynają zgrupowanie przed Ligą Światową od początku maja. Mogliśmy wywalczyć może jeszcze jeden mecz... Radziłem się prawników, wydaje się, że racja jest po naszej stronie, ale uznaliśmy, że nie warto - mówi Mirosław Szczukiewicz. Kielczanie mają już "doświadczenia" z graczem zza oceanu. Atakujący Evan Patak podpisał z Fartem umowę, pojechał do domu po rzeczy i nie wrócił. Wtedy działacze nie odpuścili i zawodnik musiał zapłacić odszkodowanie. W przypadku chwalonego za większość występów Lambourna skończyło się na negocjacjach, bo... - Czy jeszcze wróci na nowy sezon? Pojawiają się o to pytania od menadżerów, propozycje. Teraz jeszcze trudno powiedzieć - dodaje Szczukiewicz.

Choć japoński trener Pamapolu Schuichi Mizuno w stracie Lambourna widzi szansę dla swojego zespołu w dalszej rywalizacji o 9. miejsce protestuje Wagner: - Nie zgadzam się, że z Adamem Swaczyną będziemy dużo słabsi. "Mały" pokazał na początku sezonu, że grać potrafi. Przy Lambournie też sporo się nauczył. A teraz nie występował, bo Amerykanin miał.

Ponowne otwarcie dla Swaczyny w czwartek 28 kwietnia o godz. 18 w Wieluniu.

Richard Lambourne vs. Adam Swaczyna

6.05.1975data ur.4.05.1989
14mecze w Farcie15
64sety w sezonie51
329przyjęte piłki466
119 (36,2 %)przyjęcie b.dobre134 (28,8 %)
15straty punktowe69
16niedokładne zagrania79