Bitwa nr 3 w sobotę, Fart II na dobrej drodze

Siatkówka. Zmiana terminu trzeciego meczu play-out Fart Kielce - Indykpol AZS UWM Olsztyn na najbliższą sobotę potwierdzona. Rezerwy kieleckiego klubu wygrały turniej półfinałowy o awans do II ligi, a finał zagrają u siebie.
Władze PlusLigi zalecały ze względu na weekendowy Final Four Ligi Mistrzów (z udziałem walczącego w Polsce o utrzymanie Jastrzębskiego Węgla) kolejne starcie o utrzymanie rozegrać w środę 30 kwietnia. Kielczanie jednak zaproponowali termin sobotni (godz. 18 w Hali Legionów). Po drugim meczu play-out (jest 1:1) zgodzili się olsztynianie, decyzję klubów zaakceptowały też władze PlusLigi. Internetowa sprzedaż biletów (w cenach 15 i 10 zł) ruszy w poniedziałek (o 16), od czwartku do soboty bilety będą dostępne w kasach hali przy ul. Bocznej 15. Kielczanie przystąpią do trzeciego starcia play-out w najsilniejszym składzie, choć ciągle problemy z barkiem ma ich rozgrywający i kapitan Maciej Dobrowolski.

Bez najmniejszych kłopotów za to marsz ku II lidze rozpoczęła powołana na mocy współpracy z kielecką uczelnią drużyna AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce. Była najlepsza z kompletem zwycięstw na półfinale w Łęczycy - Awans mieliśmy praktycznie już po dwóch meczach. W trzecim potrzebowaliśmy tylko seta, ale i jego chcieliśmy wygrać. Od początku cel nasz jest jasny: awans. Pierwszy turniej wygraliśmy, w drugim będzie pewnie trochę trudniej - mówi Krzysztof Makaryk, grający trener Farta II. Kielczanie w dniach 1-3 kwietnia będą jednak gospodarzami finału. Zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami: Centrum Augustów, MOSiW Międzyrzecz i Błyskawicą Espadon Szczecin.

Co ciekawe podobnie nazywający się jak ostatni z rywali zespół - UKS Błyskawica Szczecin szósty w finałach mistrzostw Polski juniorów w Olsztynie. W tym zespole grała piątka podopiecznych Zdzisława Gogola ze Świnoujścia, która była w składzie zespołu Farta w Młodej Lidze.

Wyniki kielczan w Łęczycy: AZS UR Rzeszów - AZS Politechnika Świętokrzyska Fart II Kielce 0:3 (16:25, 18:25, 21:25), Kłos Olkusz - AZS Politechnika Fart II 2:3 (27:25, 20:25, 25:22, 25:27, 7:15), MMKS Łęczyca - AZS Politechnika Fart II Kielce 2:3.

Końcowa kolejność: 1. Politechnika Fart II, 2. AZS Rzeszów (awans), 3. Łęczyca, 4. Olkusz.

Politechnika Fart II: Barciak (rozgrywający), Zarankiewicz (atakujący), Bielicki i Makaryk (środkowi), Brodawka i Cudziło (przyjmujący), Drzyzga (libero) oraz Kołodziejczyk, Piotrowicz, Zieliński.