Stal Mielec sprawdzi formę mistrza Polski

Piłka ręczna. Pierwsze dwa mecze towarzyskie najlepszej siódemki w Polsce - Vive Targi Kielce. W piątek podopieczni Bogdana Wenty dwa razy zmierzą się z beniaminkiem Superligi Stalą Mielec.
Kielczanie do Mielca wybrali się niemal w najsilniejszym składzie. Zabrakło tylko dwóch zawodników: Pawła Podsiadło oraz Patryka Kuchczyńskiego. Ten pierwszy, przechodzący rehabilitację kontuzjowanego barku, pojechał na konsultację do kliniki do Poznania. Przypomnijmy, że 2 sierpnia przejdzie tam specjalny test, po którym okaże się, czy będzie mógł wrócić do gry już we wrześniu. Również "Chińczyk" został w Kielcach z powodów zdrowotnych. Reprezentacyjny skrzydłowy narzeka na kontuzję nogi. Nabawił się niej na zgrupowaniu kadry w Stanach Zjednoczonych. Kuchczyński trenuje z pierwszym zespołem, ale nie wykonuje wszystkich ćwiczeń. - Jeździ na rowerku, pracuje na siłowni - opowiada Wojciech Łukawski, kierownik kieleckiej siódemki.

Piątkowe spotkania będą okazją do debiutu dla nowych zawodników: Chorwata Mirzy Dzomby, Holendra Marka Bulta, Michała Adamuszka oraz Damiana Kostrzewy. Początek pojedynków ze Stalą o godz. 11 oraz 16.