ŚHLF: Pogoń z bramkarzem w polu

Ten wariant w 6. kolejce Świętokrzyskiej Halowej Ligi Firm zastosowały w I lidze zespoły Siódemki i Bechera. Bramki zdobywały, ale punktów już nie.
Siódemka długo broniła remisu w meczu z pięciokrotnym triumfatorem ŚHLF UniMaksem. Gdy jednak dla rywala trafił Michał Salwa (22 min), zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę. Broniący w pierwszej połowie Paweł Jugo wrócił na boisko, ale nie między słupki, tylko w pole, i trzy minuty przed końcem wpisał się na listę strzelców. Odpowiedź broniących tytułu była jednak szybka. W 28 min Mirosław Pędzik przymierzył z rzutu wolnego. Jego strzał trafił w poprzeczkę, ale Michał Salwa był czujny. Z 5 metrów ładnie uderzył z woleja, znów nie do obrony.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

Grająca z Becherem ekipa Ceramiki Ceresitu jest pierwszym liderem I ligi, który w tym sezonie obronił swoją pozycję. Nie przyszło to jednak wcale łatwo. Wprawdzie już pierwsza groźna akcja przyniosła mu gola (Filip Robak), a potem jeszcze dwa kolejne, ale przeciwnik nie rezygnował. Jeszcze przed przerwą zmniejszył straty. Becher przed zmianą stron zdobył nawet dwa gole, ale drugi nie został uznany, bo sędziowie dopatrzyli się wcześniej nieprzepisowego zagrania (nakładka). Gracze tego zespołu mieli więcej pretensji do arbitrów, bo w drugiej połowie nie odgwizdali ewidentnego zdaniem obserwatorów rzutu karnego. Przy stanie 2:4 Becher wycofał golkipera, co zaowocowało nawet okazją do zdobycia kontaktowego gola. Nadział się jednak na kontrę (2:5). Niedługo potem udało mu się tylko zmniejszyć stratę do dwóch trafień.

Warte odnotowania jest także pierwsze zwycięstwo trzecioligowego Folwarku UniMaksu Eko Techniki. By tak się stało, drużyna musiała stoczyć dramatyczny bój z ZUS-em (4:2 do przerwy, 8:7 na koniec). Tych 15 bramek to wyrównanie snajperskiego rekordu tego sezonu - poprzednio po 12:3 wygrywał PC-TECH (z Zakładem Gazowniczym) oraz Unia Borków (z Kolporterem Serwis).

Wyniki 6. kolejki:

I liga: Tomi - Sporting 1:1 (Marszałek - Kołodziejczyk), UniMax Kielce - Siódemka 2:1 (Salwa 2 - Jugo), Kolporter Kielce - Eurogres Dyson Foto Alfa 5:3 (Kubicki 2, Relidzyński 2, Kułak - Mielczarek 3), Ceramik Ceresit - Becher 5:3 (Ubożak 3, Molenda, Robak - Biela, Maciejewski, Łyczek).

13. ZETO503:12
II liga: Piekarnia Kwiatkowski - Konkret Plus 6:3 (Adamczyk 3, Janicki, Cieśla, Wierzbicki - Ogonowski, Górniak, Sinkiewicz), Era Biznes - Zakład Gazowniczy Kielce 6:2 (Rumas 2, Roter 2, Dziubel, Śliwa - Waszkiewicz 2), Hit Corona - Targi Kielce 1:2 (Gil - Jarczak, Zacharski), Lekarze - Karakal Wirtuale PL 4:2 (Stańczyk 3, Wijas - Kumański, Wielgo), Zio-Max - UniMax II Kielce 3:1 (Ziopaja, Relidzyński, Kurzawa - Krężołek).