Dziesięciominutowa przerwa zaszkodziła KSZO? Od 2:0 do 2:3 w Bielsku

Mecz KSZO Ostrowiec - Polski Cukier Muszynianka

Mecz KSZO Ostrowiec - Polski Cukier Muszynianka (PAWEŁ MAŁECKI)

Bardzo dziwny mecz "pod Klimczokiem". Podopieczne Dariusza Parkitnego w dwóch pierwszych setach niemal zmiotły z parkietu rywalki, by w kolejnych zupełnie się poddać.
To był niezwykle istotny mecz w kontekście walki o miejsca w dolnych rejonach tabeli. Bielszczanki to największe rozczarowanie bieżących rozgrywek, przed bieżącą kolejką zajmowały ostatnie miejsce. Siatkarki KSZO postanowiły słabość rywalek błyskawicznie wykorzystać. Set otwarcia rozpoczęły od prowadzenia 5:0, potem tylko powiększały przewagę (od stanu 15:8 siedem kolejnych "oczek"). Miażdżąca przewaga w ataku (62-23 procent) mówiła sama za siebie. Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana i rozstrzygnęła się w samej końcówce. Pomarańczowo-czarne prowadziły w niej 21:18, by przegrać dwie akcje z rzędu. Na więcej jednak swoim przeciwniczkom nie pozwoliły.

Po dziesięciu minutach przerwy obraz gry nie uległ zmianie. Do stanu 12:12 na parkiecie trwała wymiana ciosów. Wystarczyło jednak kilkadziesiąt sekund, by gospodynie osiągnęły czteropunktową przewagę, która zmobilizowała je na tyle, że nie tylko tego, ale także kolejnego seta zwyciężyły bez najmniejszych problemów. Bez większej historii także tie-break. KSZO prowadziło w nim 4:3, ale przegrało pięć kolejnych wymian...

Wiele o przebiegu sobotniego spotkania mówią statystyki. Ekipa Dariusza Parkitnego, choć lepsza w ataku i na przyjęciu, nie tylko podarowała miejscowym aż 28 punktów w prezencie (przy 19 błędach rywalek), ale - co chyba najważniejsze - przegrała rywalizację na siatce. Na aż 20 bloków BKS-u (10 Aleksandry Trojan), ostrowczanki odpowiedziały zaledwie pięcioma.

BKS Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Św. 3:2 (11:25, 20:25, 25:18, 25:14, 15:10)

BKS: Gryka 2, Mikyskova 14, Trojan 15, Moskwa 10, Skrzypkowska 11, Mucha 2, Wojtowicz (libero) oraz Szumera, Pasznik 1, Wańczyk 2, Perlińska, Wilczek (libero)

KSZO: Polak 5, Kapturska 15, Stroiwąs 15, Piotrowska 13, Brzóska 14, Ściurka 11, Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak, Colik (libero)