Zagrywka zdecydowała. Effector bez szans z wiceliderem [ZDJĘCIA]

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3 (PAWEŁ MAŁECKI)

Szósta z rzędu, ale tym razem spodziewana porażka kieleckiego zespołu. W nawiązaniu walki z naszpikowaną gwiazdami Skra nie pomogła zmiana trenera.
Decydujące w sobotnim starciu okazało się przyjęcie zagrywki. Kielczanie z odbiorem na poziomie 32 procent skuteczności (przy 59 procent rywali) nie mieli szans na zagrożenie faworytowi.

Ale stosunkowo długo radzili sobie z tym problemem w secie otwarcia. Da się przy beznadziejnym odbiorze (25 procent) mieć kapitalny atak? Jak pokazali kielczanie, da się. Leo Andrić, chociaż na początku dwukrotnie zablokowany, potem radził sobie co najmniej dobrze. Nie miał jednak większego wsparcia ze strony przyjmujących, ale przy tak fatalnym przyjęciu mieć nie mógł... Od stanu 6:5 bełchatowianie zdobyli pięć "oczek" z rzędu i szybko wypracowaną przewagę bez problemu utrzymali do końca.

Jak to zwykle bywa w pojedynkach ligowych "kopciuszków" z mocarzami, jedyną nadzieję na toczenie wyrównanego boju mogą dać tym pierwszym tylko błędy rywala. I potwierdził to początek drugiej partii. Effector prowadził w niej 11:7, ale aż osiem punktów otrzymał w prezencie (pięć po zepsutych zagrywkach, trzy po pomyłkach w ataku). Gdy tylko jednak goście przestali mylić się w polu serwisowym (świetne zagrywki Artura Szalpuka), błyskawicznie wyrównali (11:11), a drugiej fazie seta seryjnie zaczęli mylić zaczęli się kielczanie.

Po ładnym ataku z drugiej linii Bartosza Bućko ekipa prowadzona przez Adama Swaczynę objęła w trzeciej odsłonie prowadzenie 9:8, ale na tym emocje w tej części gry się zakończyły. Skra momentalnie włączyła swoją najsilniejszą tego dnia broń - zagrywkę. Bezpośrednio punktowali z niej Nicolas Uriarte, a przede wszystkim Srecko Lisinac, który ostatecznie pognębił miejscowych.

Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 20:25, 17:25)

Effector: Komenda 1, Andrić 10, Wohlfartstatter 5, Maćkowiak 3, Wachnik 1, Pawliński 8, Sobczak (libero) oraz Antosik, Superlak, Bućko 6, Biniek (libero)

Skra: Uriarte 3, Wlazły 13, Kłos 6, Lisinac 11, Szalpuk 9, Winiarski 9, Piechocki (libero)

MVP meczu: Kacper Piechocki (Skra)