Sport.pl

Siedem sparingów Korony przed ligową wiosną: najpierw polscy, potem zagraniczni rywale

Znany jest już szczegółowy plan przygotowań kieleckiego zespołu do decydującej fazy sezonu 2016/17 w Lotto Ekstraklasie.
Jak już informowaliśmy, ekipa Macieja Bartoszka na pierwszym, po świąteczno-noworocznej przerwie treningu spotka się w poniedziałek 9 stycznia. Trzy dni później uda się na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. W trakcie niego rozegra dwa mecze kontrolne: 14 stycznia z Zagłębiem Lubin i 18 stycznia z Chojniczanką Chojnice. Po zakończeniu starcia z liderem pierwszej ligi żółto-czerwoni ruszy w drogę powrotną do Kielc. Na 21 stycznia zaplanowano sparing ze Stalą Mielec (w Woli Chorzelowskiej lub w Kielcach).

Prawdziwe sprawdziany formy kieleckiej drużyny odbędą się jednak w trakcie drugiego obozu na Cyprze. Podczas dziesięciodniowego pobytu zmierzy się kolejno: z rumuńskim Cluj (27 stycznia), litewskim Atlantasem Kłajpeda (30 stycznia), serbskim Cukaricki (30 stycznia) i mistrzem tego kraju Partizanem Belgrad (2 lutego). Do kraju Korona powróci 4 lutego, a pierwszy w 2017 roku pojedynek o punkty w Lotto Ekstraklasie rozegra tydzień później. Na stadionie przy ulicy Reymonta zmierzy się z Wisłą Kraków.

Więcej o: