Sport.pl

Plebiscyt Sportowy 2016: nadzieja świętokrzyskiej lekkoatletyki

Płotkarka Wisły Junior Sandomierz Karolina Kołeczek jest kolejną nominowaną do tytułu Sportowca Roku w plebiscycie "Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu".
Dla 23-letniej zawodniczki mijający rok był szczególny. Spełniło się jej marzenie, czyli występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie udało jej się co prawda awansować do półfinału, ale mimo problemów zdrowotnych uzyskała bardzo dobry wynik (13,04). W marcu zdobyła złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Wygrała mityngi w Hiszpanii i Turcji, zajęła drugie miejsce w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy.

Głosować na Karolinę Kołeczek można na kuponach codziennie publikowanych w "Echu Dnia" i w każdy piątek w "Gazecie Wyborczej", a także wysyłając SMS na numer 71321 w treści wpisując: SWS.15. Głosy można oddawać także za pośrednictwem portalu echodnia.eu i na profilu na Facebooku. Wyniki ogłosimy uroczyście 3 lutego 2017 roku podczas gali plebiscytowej w Targach Kielce. O kolejności miejsc w dużej mierze decydować będziecie Państwo (70 procent głosów), ale swoje zdanie wyrazi także kapituła, w skład której wejdą świętokrzyscy dziennikarze sportowi (30 procent). Uhonorujemy - w państwa imieniu - dziesięciu najpopularniejszych sportowców oraz trzech trenerów. A plebiscytowa kapituła przyzna pięć wyróżnień specjalnych: wybierze Największe Talenty Regionu, Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasadora Świętokrzyskiego Sportu, Sportowca Niepełnosprawnego i Drużynę 2016 roku. 65. plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016 organizuje Gazeta Wyborcza wspólnie z redakcjami "Echa Dnia" (organizator główny) oraz TVP Kielce i Polskim Radiem Kielce. Partnerami są: Telewizja Świętokrzyska, Radio Fama i Radio eM Kielce.

Więcej o: