Sport.pl

Show Joanny Kapturskiej w Sopocie. KSZO gromi Atom Trefl!

W niedzielę bardzo słaby występ i gładka porażka z Developresem Rzeszów. Po zaledwie trzech dniach cudowna przemiana. Ostrowieckie siatkarki z pierwszym w tym sezonie wyjazdowym zwycięstwem.
To, czego dokonały podopieczne Dariusza Parkitnego w dwóch pierwszych partiach pojedynku trudno nazwać inaczej niż siatkarskim cudem. W secie otwarcia długo wysoko przegrywały (8:14, 11:17), a w jego decydującym fragmencie 16:22. Swój zespół do walki asem serwisowym pobudziła wówczas Paulina Szpak, sopocianki zaczęły popełniać proste, niewymuszone błędy, do remisu doprowadziła blokiem Sava Thaka, a ostatnią akcję udanym atakiem zakończyła Roksana Brzóska.

Historia lubi się co prawda powtarzać, ale w Sopocie powtórzyła się błyskawicznie. Kłopoty przyjezdnych były nawet jeszcze większe (15:22), a mimo tego znowu potrafiły z nich wyjść. Z rywalkami, niemal w pojedynkę, rozprawiła się kapitan KSZO Joanna Kapturska. Najpierw rozstrzelała je zagrywką (od stanu 17:23 do 23:23, aż trzy bezpośrednie asy), by w grze na przewagi zachować zimną krew i zapewnić swojej drużynie zwycięstwo.

Podłamane takim przebiegiem spotkania w trzeciej odsłonie nie podjęły już walki. Kolejna seria udanych ataków Kapturskiej (w całym meczu aż 49 procent skuteczności!) od stanu 9:9 przesądziła o dość niespodziewanej wygranej pomarańczowo-czarnych.

Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (23:25, 25:27, 15:25)

Atom: Mras 2, Goliat 3, Skorupa 8, Łukasik 8, Mielczarek 2, Damaske 17, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, Bednarek 1, Łukasik 5, Bodasińska (libero)

KSZO: Polak, Kapturska 24, Piotrowska 6, Thaka 9, Brzóska 5, Ściurka 8, Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak 3, Stroiwąs

Więcej o: