Sport.pl

Plebiscyt Sportowy 2016: ulubieniec kibiców Korony Kielce

Piłkarz Korony Jacek Kiełb jest kolejnym nominowanym do tytułu Sportowca Roku w 65.Plebiscycie "Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu".
- Niektórzy uważają, że przyjdzie mi tu umrzeć - mówił, pół żartem pół serio, po swoim czwartym już w karierze podejściu do gry w Koronie popularny "Ryba". Choć próbował swoich sił w Lechu Poznań, Polonii Warszawa i Śląsku Wrocław, nigdzie nie czuł się tak dobrze jak w Kielcach. I potwierdza to bieżący sezon. Został bohaterem prestiżowego meczu z Wisłą Kraków. Zdobył pięknego gola w doliczonym czasie gry, jego nazwisko długo skandował cały stadion, a po końcowym gwizdku długo pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Głosować na Jacka Kiełba można na kuponach codziennie publikowanych w "Echu Dnia" i w każdy piątek w "Gazecie Wyborczej", a także wysyłając SMS na numer 71321 w treści wpisując: SWS.14. Głosy można oddawać także za pośrednictwem portalu echodnia.eu i na profilu na Facebooku. Wyniki ogłosimy uroczyście 3 lutego 2017 roku podczas gali plebiscytowej w Targach Kielce. O kolejności miejsc w dużej mierze decydować będziecie Państwo (70 procent głosów), ale swoje zdanie wyrazi także kapituła, w skład której wejdą świętokrzyscy dziennikarze sportowi (30 procent). Uhonorujemy - w państwa imieniu - dziesięciu najpopularniejszych sportowców oraz trzech trenerów. A plebiscytowa kapituła przyzna pięć wyróżnień specjalnych: wybierze Największe Talenty Regionu, Zasłużonego dla Świętokrzyskiego Sportu, Ambasadora Świętokrzyskiego Sportu, Sportowca Niepełnosprawnego i Drużynę 2016 roku. 65. plebiscyt Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2016 organizuje Gazeta Wyborcza wspólnie z redakcjami "Echa Dnia" (organizator główny) oraz TVP Kielce i Polskim Radiem Kielce. Partnerami są: Telewizja Świętokrzyska, Radio Fama i Radio eM Kielce.

Więcej o: