Szczypiorniści KSZO rozgromieni przez beniaminka. Pierwsze punkty rezerw Vive

Duża niespodzianka w Ostrowcu. Liderująca przez dwie kolejki drużyna Aleksandra Malinowskiego zadziwiająco gładko przegrała z ASPR Zawadzkie. Bez punktu nadal KSSPR Końskie, z pierwszą zdobyczą młodzież Vive.
Przełomowym wydarzeniem spotkania w Ostrowcu była kontuzja (w 9 min.) rozgrywającego i lidera gospodarzy Vitalija Kazhaneuskiego. Bez Białorusina pomarańczowo-czarni spisywali się fatalnie. Od stanu 11:11 stracili pięć goli z rzędu, nie zdobywając żadnego, a w drugiej połowie przegrywali nawet różnicą dwunastu trafień! (16:28).

Powodów do zadowolenia nie mieli też kibice w Końskich, choć przez dłuższy czas nic nie zwiastowało klęski podopiecznych Michała Przybylskiego. W 33 minucie, po golu Przemysława Matyjasika, KSSPR prowadził 15:13, ale kolejny kwadrans przegrał aż 1:10...

Pierwsze zwycięstwo na zapleczu PGNiG Superligi odnieśli za to gracze rezerw Vive Tauron. Mecz w Grodkowie rozpoczęli od mocnego uderzenia (4:0) i choć miejscowi szybko odrobili straty, kielczanie błyskawicznie odzyskali inicjatywę (14:6). W drugiej odsłonie Vive kontrolowało sytuację, ale sprowokowało sobie nerwową końcówkę (24:26). Swoją wyższość udokumentowało jednak czterema bramkami z rzędu.