Pierwsze sparingowe zwycięstwo siatkarzy Effectora

Po dziewięciu kolejnych porażkach w meczach kontrolnych, podopieczni Dariusza Daszkiewicza wreszcie lepsi od swojego rywala. W Hali Legionów pokonali Szachtar Soligorsk.
Środowy rywal Effectora to czwarty zespół białoruskiej ekstraklasy minionego sezonu. W kieleckiej drużynie nadal nie mogli wystąpić atakujący Leo Andrić i środkowy Peter Wohlfhartstatter, ale za to Austriaka "gościnnie" zastąpił Kubańczyk David Fiel, który pomagał w treningach ekipie trenera Daszkiewicza także kilka miesięcy temu.

W najbliższy weekend próba generalna naszego Plusligowca przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Swój udział w XI Memoriale Zdzisława Ambroziaka rozpocznie piątkowym pojedynkiem z Łuczniczką Bydgoszcz (Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 18). Gdy wyjdzie z niego zwycięsko, dzień później w Warszawie zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 17:30). W przypadku porażki, pozostanie mu tylko walka o piąte miejsce w turnieju i mecz (godz. 11) z przegranym w starciu AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa).

Effector Kielce - Szachtar Soligorsk 4:1 (17:25, 25:22, 25:22, 25:19, 25:12)

Effector: Komenda, Więckowski, Maćkowiak, Orobko, Wachnik, Formela, Sobczak (libero) oraz Antosik, Pawliński, Bućko, Dyk, Fiel, Superlak, Biniek (libero)